Стартував всеукраїнський конкурс фотографій «Заповідна Україна»

13:35, 15 квітня 2010
Останні події
1 0

Київ. 15 квітня. УНІАН. З 15 квітня по 1 серпня Державна служба заповідної справи України та Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні проводитимуть всеукраїнський конкурс фотографій «Заповідна Україна».

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомила експерт проекту Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Зміцнення управління та фінансової стійкості національної системи природоохоронних територій в Україні» Олена СЕМЕНОВА.

Вона зазначила, що «Заповідна Україна» - це конкурс фотографій, що були зроблені у заповідних угіддях нашої країни: природних або біосферних заповідниках, національних природних парках, регіональних ландшафтних парках, заказниках, ботанічних садах.

Передбачається, що 5 кращих знімків буде відзначено дипломами переможця, спеціальними відзнаками від Асоціації природоохоронних територій України та жорсткими дисками для зберігання інформації від партнера конкурсу компанії Samsung Electronics Ukraine. Десять наступних переможців отримають дипломи учасників. Одного з переможців оберуть шляхом інтернет-голосування відвідувачі порталу pfoto.bigmir.net, на якому учасники конкурсу розміщуватимуть свої роботи.

Щоб взяти участь у конкурсі, необхідно зареєструватися на відповідній сторінці порталу bigmir.net та завантажити свої фото. Якщо такої можливості немає, то фотознімки можна надсилати електронною поштою чи передати організаторам на диску. Детальну інформацію про конкурс можна отримати на сайтах www.pzf.org та pfoto.bigmir.net.

Перший заступник начальника Державної служби заповідної справи України, президент ВГО «Асоціація природоохоронних територій України» Микола СТЕЦЕНКО переконаний, що конкурс є одним із системних заходів з пропаганди у суспільстві значення та збереження різноманіття. Він підкреслив, що 7 липня вперше в історії України відзначатиметься професійне свято – День працівників заповідної справи.

«Тобто держава спеціально заснувала професійне свято, враховуючи заслугу і великий вклад у збереження охорони природи людей, які працюють в заповідній справі», - зазначив М.СТЕЦЕНКО.

За його словами, в Україні близько 7,5 тис. об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею більш як 3 млн. га, тобто 5,5% всієї території держави становить природно-заповідний фонд, який зберігає видовий склад живої природи.

«Це надзвичайно мало. Тому що в Європі середній показник десь 10-15%. У нас є державна програма, є плани і заходи вийти саме на такий середній інтегрований показник і забезпечити таким чином збереження представників тваринного, рослинного світу», - підкреслив М.СТЕЦЕНКО. При цьому він запевнив, що Україна має для цього всі можливості.

«Тільки минулого року було прийнято цілу низку указів Президента, і близько 20 установ природно-заповідного фонду загальнодержавного значення були створені. Ми зараз якраз займаємося тим, щоб реалізувати ці укази Президента”, - додав М.СТЕЦЕНКО.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter