Київ. 9 березня. УНІАН. Жителі гуртожитку по вул. Заболотного, 132 в Києві звернулися до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА з проханням втрутися в ситуацію, що склалася у зв`язку з передачею гуртожитку в приватну власність.

Про це повідомили сьогодні на прес-конференції в УНІАН жителі гуртожитку.

Як пояснив голова правління ГО «Кияни, об`єднуємося» Олександр ДЯДЮК, цей гуртожиток раніше знаходився в управлінні Державного управління справами (ДУС) Президента України і в підпорядкуванні національного комплексі «Експоцентр України». У 2004 році гуртожиток був проданий одній із страхових компаній.

За словами О.ДЯДЮКА, незважаючи на те, що прокуратура подала позов про скасування розпорядження керівництва ДУС про відчуження гуртожитку, Господарський суд в 2005 році відмінив це розпорядження, а суди, включаючи апеляційний, Вищий господарський і Верховний суд, залишили це рішення в силі, в 2006 році Господарський суд поновив провадження у зв`язку з виявленням нових обставин і повернув гуртожиток страхової компанії, яка потім продала його одному з ТОВ.

О.ДЯДЮК вважає, що гуртожиток був проданий незаконно, адже «цей гуртожиток не може відчужуватися, оскільки він відноситься до державного житлового фонду, а його приватизація заборонена».

При цьому, як зазначив голова правління громадської організації, в 2004 році гуртожиток продали за ціною 170 дол./кв. м, тоді як ринкова ціна аналогічних об`єктів становила 1,5-2 тис. дол./кв. м, тобто в 10 разів дешевше за ринкову вартість.

О.ДЯДЮК підкреслив, що нові власники гуртожитку наполягали на виселенні його жителів, здебільшого працівників колишньої ВДНГ («тепер Експоцентр України»).

За його даними, сьогодні в гуртожитку проживає п`ять сімей (30 чоловік).

«Ми звертаємося до Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА і до новоназначенного керівника Державного управління справами з проханням розібратися в ситуації і вирішити питання, що робити працівникам підприємства, якщо завтра Апеляційний суд викине їх на вулицю», – сказав він.

У свою чергу, начальник юридичного управління ДУС Президента України Ігор КИРИЛЕНКО зазначив, що в травні 2004 року постановою головного державного санітарного лікаря Голосіївського району використання гуртожитку заборонене, а його експлуатація зупинена постановами санстанції і Державною інспекцією з пожежного нагляду.

«Гуртожиток по Заболотного, 132 непридатний для проживання», – додав він.

За словами І.КИРИЛЕНКА, в лютому 2008 року, коли гуртожиток перестав перебувати в держвласності, жителям, які не захотіли виселятися з нього, запропонували переїхати в приміщення по пр. 40-річчя Жовтня, 101.

«Їх попередили, що державна установа не має фінансових можливостей і юридичних прав продовжувати газо-, водо-, теплопостачання. Національний комплекс «Експоцентр України» не є балансоутримувачем», – пояснив він.

І.КИРИЛЕНКО додав, що якщо в людей, які не побажали виселятися з гуртожитку, були побоювання, що, переїхавши в готель, вони залишаться без прописки, то в березні 2009 року Голосіївська РДА затвердила акт прийняття в експлуатацію будинку гуртожитку по пр. 40-річчя Жовтня, 101.

У той же час мешканці гуртожитку стверджують, що сьогодні там проживає близько 30 чоловік, а переїхати пропонувалося тільки п`ятьом жителям. «Людям пропонували підселюватися до інших людей, розірвати сім`ї», – сказав О.ДЯДЮК.

При цьому Тетяна ПРОЦЕНКО, яка мешкає в гуртожитку, пояснила, що працівникам виставки запропонували переселитися в готель. А запропоновані ордери були розкидані по різних гуртожитках, в них не були вказані ні кількість тих, хто проживають, ні площа кімнати. «Ці кімнати вже зайняті людьми, прописувати в готель вони не збираються», – додала вона.

«Мене в 2004 році скоротили, тобто я на виставці не працюю. Звідси висновок – ідіть на вулицю», – сказала Т.ПРОЦЕНКО.

«Близько трьох років у нас немає світла, каналізації, газу, води, опалення. Кілька людей мають на сьогодні постійну прописку. Це одне-єдине, що в нас є і за що ми тримаємося. Через це нас поки що не можуть викинути з цього приміщення. Нам виселятися нікуди», – сказала мешканка гуртожитку Галина ПРИСЯЖНЮК.

Мешканки гуртожитку також зазначили, що в них немає фінансових можливостей знімати житло.

«Ми з цього гуртожитку не підемо нікуди. Стоятимемо на смерть», – сказала Г.ПРИСЯЖНЮК.

За даними О.ДЯДЮКА, гуртожиток – це триповерхова будівля загальною площею 1,7 тис. кв. м.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram