Київ. 26 січня. УНІАН. Всеукраїнська громадська організація «Взаємодія і успіх» заявляє про тиск на організацію з боку правоохоронних органів у зв`язку з тим, що вона виступила на захист працівників однієї з компаній, що займається продажем мобільного приладдя в Києві.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив заступник голови ВГО Віталій КОБЗАРЬ.

«Починаючи з липня 2009 р., наша організація почала проводити роботу в цьому напрямі. Нами були серед продавців поширені листівки, в яких ми радили, що робити і як захищати свої інтереси. І вже буквально з перших днів після того, як ми звернулися до продавців зі звичайною інформацією, в якій нічого протиправного не було, на нашу організацію з боку міліції і співробітників компанії почався серйозний тиск», - заявив він.

Відео дня

За словами В.КОБЗАРЯ, на захист продавців організація виступила у зв`язку з порушенням їхніх прав з боку компанії. Зокрема, він повідомив, що, набираючи співробітників на роботу, керівництво ТОВ, яке має мережу магазинів приладдя для мобільних телефонів і лотки з продажу карток поповнення рахунку, вимагає здати паспорти і написати заяву про добровільне надання цього документа компанії на зберігання. При цьому, за його даними, згодом нерідко виникали випадки, коли господарям відданих «на зберігання» паспортів надходили квитанції із заборгованостями від мобільних операторів або за кредитами. Крім того, за даними В.КОБЗАРЯ, від працівників компанії, які займаються продажами зі стендів на вулицях, у разі крадіжок вимагали повернення боргу у подвійному розмірі і забороняли звертатися в міліцію. При цьому він не виключив можливості, що нальоти на лотки продавців могла здійснювати служба безпеки самої компанії. «У трудових договорах і в інструкціях продавця є графа, що у разі недостачі у продавця його борг помножується автоматично на два. Тобто, якщо служба безпеки здійснює наліт самостійно на продавців, наприклад, у продавця пропадає 5 тис. грн., то він вже винен 10 тис. грн. І в принципі компанії, навіть якщо це не організовано її руками, вигідно, щоб у продавців крали матеріальні цінності, тому що для них це одноразовий гарний оптовий продаж», - заявив В.КОБЗАРЬ. За його даними, 5-10 продавців щодня потрапляють в таку ситуацію.

ВГО разом з потерпілими направила ряд звернень до правоохоронних органів щодо діяльності вищезгаданої компанії, проте досі результату немає. Водночас стосовно самого В.КОБЗАРЯ, за його словами, необгрунтовано було порушено кримінальну справу, яку згодом вдалося припинити в суді. Все це він пов`язує з діяльністю організації із захисту співробітників даної компанії.

Як заявив В.КОБЗАРЬ, ВГО має намір і надалі захищати інтереси скривджених працівників всіма законними способами аж до звернення до Європейського суду з прав людини.