ENEMO відзначає значний прогрес у проведенні нинішніх президентських виборів, порівняно з виборами 2004 року

16:10, 18 січня 2010
Останні події
0 0

Київ. 18 січня. УНІАН. Спостерігачі Європейської мережі організацій з моніторингу виборів (ENEMO) відзначають значний прогрес на нинішніх виборах Президента України, порівняно з виборами глави держави в 2004 році.

Про це вони заявили сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

«Атмосфера навколо першого туру виборів була вільною від тиску, погроз або залякувань» - відзначила голова міжнародної місії спостереження Таскін РАХИМБЕК.

За її словами, ENEMO направила близько 400 короткострокових спостерігачів для проведення моніторингу на всіх стадіях виборчого процесу під час виборів Президента України в 2010 році, включаючи відкриття дільниць, процес голосування, підрахунок голосів, підготовку результатів виборів на дільницях і в дільничних виборчих комісіях. В цілому, спостерігачі ENEMO були присутні на відкритті 194-х виборчих дільниць, під час голосування - на 2120 дільницях і підрахунку голосів – на 207 дільницях. Крім того, ENEMO направила 11 короткострокових спостерігачів для моніторингу виборів у посольствах і консульствах України в Росії, Республіці Молдова, Білорусі і Румунії.

Т.РАХІМБЕК зазначила, що на відміну від виборів 2004 року, на цих виборах Президента України не було зафіксовано централізованого використання адміністративного ресурсу, спостерігачі ENEMO відзначали лише поодинокі випадки тиску на виборців і спостерігачів.

В цілому, за словами Т.РАХІМБЕК у день голосування будь-яких масових порушень процесу голосування спостерігачами ENEMO зафіксовано не було. При цьому вона зазначила, що були проблеми з внесенням змін до списків виборців, а також з голосуванням вдома.

«В день виборів не було інформації про масові порушення, явними були суттєві процедурні та організаційні проблеми, які стосувалися внесення змін до виборчих списків і різного застосування процедур голосування вдома», - сказала Т.РАХИМБЕК.

У свою чергу, заступник голови місії Іван ІВКОВІЧ повідомив, що основними порушеннями в день голосування були порушення при опечатуванні урн для голосування, проблеми із забезпеченням таємниці голосування через неправильне розміщення кабінок для голосування, а також порушення в частині присутності на виборчих дільницях сторонніх осіб.

Крім того, І.ІВКОВІЧ повідомив, що на деяких дільницях були зафіксовані випадки браку бюлетенів для голосування, що, в основному, було пов`язано з внесенням змін до списків виборців в день голосування. При цьому з урахуванням низької явки виборців випадки браку бюлетенів не були масовими.

Що стосується роботи Центральної виборчої комісії, то, на думку спостерігачів ENEMO, в цілому вона була професійною, відкритою і оперативною. Водночас ENEMO відзначає, що ЦВК не відмовилася від практики проведення засідань «за закритими дверима».

Також Т.РАХІМБЕК повідомила, що спостерігачі ENEMO продовжать моніторинг процесу голосування і в другому турі президентських виборів.

При цьому вона зазначила, що для зменшення кількості порушень ЦВК до другого туру виборів має дати чіткі роз`яснення, що стосуються процедури голосування вдома, внесення змін до списків виборців у день голосування, а також роз`яснення про порядок роботи виборчих комісій з місцевими та іноземними спостерігачами.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter