Польські спостерігачі вважають, що голосування у першому турі відповідало європейським стандартам

11:04, 18 січня 2010
Останні події
0 0

Київ. 18 січня. УНІАН. Польська місія спостерігачів на президентських виборах в Україні вважає, що організація голосування в цілому відповідає європейським стандартам.

Про це польські спостерігачі заявили на прес-конференції в УНІАН, представляючи попередні висновки.

Польська спостережна місія у складі 24 осіб працювала на запрошення Групи міжпарламентських зв’язків “Україна-Польща” та Міжнародного інституту демократій. До складу місії увійшли депутати Сейму, вчені та політологи.

Місія безпосередньо працювала на виборчих дільницях Києва та Сумської області, а також провела зустрічі у штабах лідерів виборчих перегонів.

“Ми як польські спостерігачі засвідчуємо, що європейські стандарти в Україні були дотримані”, - сказав професор політології Ян ПОМОРСЬКИЙ. За його словами, в обох штабах основних кандидатів у президенти зроблено вибір у бік Європи.

У свою чергу, віце-мер Любліна Кшиштоф ЛОНТКА зауважив, що виборчий процес був прозорим. За його словами, польські спостерігачі не побачили випадків агітації за кандидатів на виборчих дільницях. Він також відзначив активність виборців.

Разом з тим, К.ЛОНТКА висловив стурбованість голосуванням виборців вдома. За його словами, на дільницях, де працювали польські спостерігачі, кількість виборців, які голосували вдома, становила від 2% до 10%. К.ЛОНТКА зазначив, що при такому способі голосування контроль можливих порушень є значно ускладненим.

Місія застерігає, що неврегульованість цього питання може створити значні проблеми у другому турі голосування.

Польська місія продовжить роботу під час другого туру виборів Президента України, після чого буде оприлюднено її офіційну доповідь.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter