Представники коаліції вважають оприлюднення політичної угоди між Ющенком і Януковичем загрозою демократії в Україні

15:00, 28 грудня 2009
Останні події
1 0

Київ. 28 грудня. УНІАН. Народні депутати - представники коаліції - вважають оприлюднення політичної угоди між Віктором ЮЩЕНКОМ і Віктором ЯНУКОВИЧЕМ загрозою демократії в Україні.

Про це вони сказали на прес-конференції в УНІАН.

“Під загрозою не тільки свобода слова, а й національна демократія, національний розвиток України”, - сказав народний депутат Андрій ШКІЛЬ.

Він зазначив, що хотів би почути від Віктора ЮЩЕНКА та Віктора ЯНУКОВИЧА, чи дійсно такий документ готувався.

“Я б хотів почути відповідь: це правда чи ні. Якщо оприлюднені факти КОЗАЧКОМ - це неправда, то чому Президент України звертається до Генпрокуратури з вимогою розібратися з власним працівником?”, - сказав А.ШКІЛЬ.

Депутат відзначив, що факт оприлюднення Ярославом КОЗАЧКОМ інформації про підготовку угоди “зашліфовувався і замовчувався”.

“Ця змова загрожує свободі слова, тому що тиск на власників каналів чинився. Багато хто з власників каналів є безпосередніми учасниками виборчого процесу, і якщо свободу слова не обмежує держава, то дуже часто ця свобода слова залежна від волі і партійної приналежності власників каналів”, - сказав він.

У свою чергу народний депутат Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ вважає, що на сьогодні поставлено на кін питання майбутнього націонал-демократії України.

Він зазначив, що особисто для нього в оприлюдненій Я.КОЗАЧКОМ політичній угоді між В.ЮЩЕНКОМ і В.ЯНУКОВИЧЕМ “нічого нового немає”. ”Коли ЮЩЕНКО виграв вибори... і коли фактично всі регіонали були готові відмовитися від ЯНУКОВИЧА і його вже переводили в політичні небіжчики, раптом виникає перша угода між ЮЩЕНКОМ і ЯНУКОВИЧЕМ, яка фактично реанімує ЯНУКОВИЧА, він іде на вибори, виграє їх і ЮЩЕНКО сам собі нібито створює опонента. А виявилося, що він готував собі союзника”, - сказав В.ЯВОРІВСЬКИЙ.

Він також зазначив, що не розуміє, чому ця угода приховувалась. “Якщо ви хочете об’єднатися, виходьте, оголошуйте свою заяву, друкуйте її в усіх документах, хай люди знають і обговорюють. Чого ви боїтеся, своїх виборців?”, - додав він.

За його словами, після того, як фактично всім каналам заборонено коментувати цей документ, можна сказати, що на питанні свободи слова хочуть поставити хрест.

Народний депутат В’ячеслав КОВАЛЬ вважає, що текст оприлюдненої угоди підтверджується “всіма діями останніх кількох років, починаючи від Універсалу національної єдності до Угоди про політичне примирення”. “Мені здається, що це документи одного ґатунку”, - додав він.

В.КОВАЛЬ запевнив, що все буде зроблено для того, щоб свобода слова в Україні існувала і залишалася національна демократія, бо без цих понять Україну чекає “сумне майбутнє”.

Народний депутат Юрій КАРМАЗІН сказав, що в зазначеній політичній угоді написано, що кандидатуру Арсенія ЯЦЕНЮКА подадуть на посаду міністра закордонних справ. “Я звертаюся до ЯЦЕНЮКА як депутат до депутата: це правда, це з вами узгоджено?”, - запитав він.

Ю.КАРМАЗІН також відзначив, що від власників телеканалів вимагали не оприлюднювати інформацію про цю угоду. “Сьогодні єдине завоювання за п’ять років - свобода слова є під загрозою”, - додав він.

Як повідомляв УНІАН, 25 грудня екс-керівник департаменту Секретаріату Президента України Ярослав КОЗАЧОК заявив, що лідер Партії регіонів В.ЯНУКОВИЧ та чинний Президент України В.ЮЩЕНКО підписали конфіденційну угоду про взаємодію під час виборчої кампанії.

У Партії регіонів, “Нашій Україні” і Секретаріаті Президента спростували цю заяву.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter