Київ. 24 грудня. УНІАН. Народний депутат України (БЮТ), голова парламентського Комітету з питань промислової і регуляторної політики і підприємництва Наталія КОРОЛЕВСЬКА спільно з ініціативною групою «Новий Донбас» представили сьогодні в УНІАН концепцію Програми «Новий Донбас».

За словами Н.КОРОЛЕВСЬКОЇ, через присутність у владі Луганської і Донецької областей представників одних і тих же політичних сил протягом багатьох років, ситуація майже в усіх економічних і соціальних галузях регіону приходить у занепад.

Депутат розповіла, що в концепції Програми «Новий Донбас» розроблені точки розвитку регіону, а також формування в ньому нової еліти. Так, концепція передбачає реструктуризацію вугільної галузі – підвищення безпеки праці, поліпшення соціального захисту, ліквідацію тіньового бізнесу, зокрема, боротьбу з корупцією в регіоні. Як зазначила Н.КОРОЛЕВСЬКА, сьогодні необхідно відмовитися від практики закриття шахт.

Також у концепції зазначені плани розвитку ЖКГ: пропонується надати жителям міст альтернативу у вигляді автономного опалення і зобов`язати містотвірні підприємства надавати надійне та економічне теплопостачання жителям.

Концепція програми також передбачає п`ять кроків на шляху до формування нової економіки Донбасу: реформування вуглепрому, створення конкурентоспроможних галузей, (металургія, хімічна промисловість), розвиток малого і середнього бізнесу, порятунок депресивних регіонів, інтенсифікація у сфері АПК (підвищення врожайності і родючості земель).

У соціальній сфері пропонується стимулювання нових виробництв, приватного малого бізнесу, підвищення рівня соціального забезпечення, вирішення екологічних проблем шляхом впровадження нових технологій, створення «інтелектуального банку нового Донбасу».

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram