Київ. 16 грудня. УНІАН. Колишній заступник голови Служби безпеки України Олександр СКІПАЛЬСЬКИЙ пропонує провести конституційні збори для прийняття нової конституції України.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в УНАН.

Як сказав О.СКІПАЛЬСЬКИЙ, суверенні конституційні збори України скликаються згідно з положенням Конституції, яким передбачено, що народ є єдиним джерелом влади.

“У правовому полі і від імені всього народу конституційні збори повинні сформулювати і запропонувати шляхи вирішення головного завдання українців – збереження єдиної української нації і єдиної держави”, – сказав О.СКІПАЛЬСЬКИЙ.

За його словами, на першому засіданні зборів делегати повинні прийняти декларацію про народний суверенітет та створити конституційну комісію для написання нової Конституції. На другому засіданні буде прийнята нова Конституція, текст якої буде винесений на всенародний референдум.

Виходячи з міжнародної практики конституціоналізму та враховуючи політичну кризу в Україні, представники регіонів, громадських організацій, традиційних релігійних конфесій, національних меншин і творчих спілок, що представляють більшість громадян України, зможуть сформулювати волю народу з приводу історичного вибору шляху розвитку держави.

“Ми закликаємо усі народно-патріотичні сили, всіх активних громадян, кому не байдуже майбутнє нашої вітчизни, взяти участь в організації і проведенні суверенних конституційних зборів, щоб виразити волю народу”, - наголосив О.СКІПАЛЬСЬКИЙ.

Разом з тим, він пропонує виборцям прийти 17 січня 2010 року на дільниці і зробити наступне: «Отримай бюлетень, відірви верхню частину і забери із собою. Це гарантія того, що твій голос не використають у фальсифікаціях.... Відірвана частина бюлетеня – це твій голос за кандидата на конституційні збори”.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram