Громадські організації та депутати закликають громадськість підтримати законопроекти про підвищення акцизів на алкоголь і тютюн

15:09, 09 грудня 2009
Останні події
0 0

Київ. 9 грудня. УНІАН. Громадські організації й народні депутати України закликають громадськість підтримати законопроекти про підвищення акцизів на алкогольні напої та тютюнові вироби.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН головний координатор громадської кампанії «Форум порятунку Києва» Віталій ЧЕРНЯХОВСЬКИЙ.

За словами народного депутата Дмитра ВЕТВИЦЬКОГО, на сьогодні у Верховній Раді зареєстровано три законопроекти (реєстр. № 5250, 5251 і 4067), що пропонують підвищити акциз на пиво з 60 коп. до 1,2 грн., на спирт етиловий - з 34 грн. до 50 грн. за 1 літр 100% спирту, і на міцні вина - з 0,5 грн. за літр до 34 грн. за 1 літр 100% спирту.

На думку Д.ВЕТВИЦЬКОГО, ухвалення цих законопроектів дозволить зменшити споживання, приведе ставки акцизного збору у відповідність з рівнем акцизу сусідніх країн і дозволить залучити до державного бюджету додатково 5,3 млрд. грн. Він зазначив, що додаткові бюджетні надходження від підвищення акцизів можна буде спрямувати на підвищення мінімальної зарплати і пенсії.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter