Тимошенко блокує виконання Брюссельської декларації щодо модернізації української ГТС - експерт

13:53, 23 листопада 2009
Останні події
0 0

Київ. 23 листопада, УНІАН. Прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО блокує виконання Брюссельської декларації щодо модернізації української газотранспортної системи.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявив політолог, кандидат політичних наук Олександр ПАЛІЙ. (Український уряд, Єврокомісія, Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк і Світовий банк 23 березня в Брюсселі підписали Спільну декларацію з модернізації газотранспортної системи України - УНІАН).

“З того часу уряд ТИМОШЕНКО повністю заблокував виконання всіх пунктів цієї угоди, він нічого не робить на розвиток цієї Брюссельської декларації, і я думаю, що відсутність просування цієї Брюссельської декларації з боку України є однією з умов співпраці ТИМОШЕНКО і ПУТІНА”, - сказав О.ПАЛІЙ.

Він наголосив, що розірвати контракти між НАК ”Нафтогаз України” та “Газпромом” від 19 січня 2009 року буде дуже складно через те, що Україна є транзитною державою. В цих угодах прописаний механізм вирішення спірних питань в Стокгольмському арбітражному суді. На Україну буде тиск як з російського боку, так і з боку Європи в разі конфліктних ситуацій, зазначив експерт. Але цю угоду, за словами О.ПАЛІЯ, можна скорегувати.

“Україні було б доцільно максимально використати потенціал цієї декларації, тобто організувати рух в цьому напрямку енергетичної співпраці з Європейським Союзом, можливо, підключити навіть інших партнерів до цієї сфери”, - сказав О.ПАЛІЙ.

За його словами, Україні в цій ситуації достатньо важко на рівних просто взяти і припинити виконання цієї угоди. “Тому я думаю, що нам треба розвивати інші угоди, довести їх виконання до такої межі, що Росія буде уже готова на перегляд газових домовленостей, і спокійно переглянути з Росією ці домовленості”, - наголосив політолог.

Крім того, на його переконання, прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО “здала більше українських інтересів”, ніж лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ.

“Якщо говорити про сьогодні, то ТИМОШЕНКО здала більше українських інтересів, ніж ЯНУКОВИЧ, як це не дивно... Саме тому вона зараз отримала публічну підтримку з боку російського прем’єр-міністра”, - наголосив експерт.

У свою чергу доктор політичних наук, голова Всеукраїнської асоціації політичних наук Валерій БЕБИК, який також був присутній на прес-конференції, наголосив що розвиток політичної системи України йде за “італійським варіантом”.

“Україна розвивається за італійським варіантом. Після Другої світової війни там було дві політичні сили, які між собою змагалися - одна політична сила - Компартія, а друга - мафія. Ну звичайно, американці, західні європейці намагалися вплинути на ситуацію в Італії. Вони почали працювати з мафією, почали розвалювати потихеньку Компартію для того, щоб зробити більш однорідним італійський політикум”, - наголосив В.БЕБИК.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter