Кому на Чернігівщині та в Україні вигідно банкрутство чернігівських підприємців- експортерів?

14:52, 19 листопада 2009
Останні події
0 0

Відповідь на це запитання шукали учасники прес-конференції, яка відбулась в УНІАН 19 листопада 2009 року.  У прес-конференції  взяли участь:  Костянтин Іванов –  президент  Чернігівської  торгово-промислової палати, Віталій Бойко — головний інженер  ВАТ Прилуцький завод “Будмаш”, Людмила Логінова – директор ПВТП “Джі-Ен-Ел”, Микола Шкурко – директор ПВКФ “Сяйво” та Валерій Куліч – директор ТОВ “Форсаж”.

Костянтин Іванов розповів про те, що при Чернігівській торгово-промисловій палаті була створена робоча група, основним завданням якої є відстояти законні права підприємств експортерів та добитися відшкодування їм податку на додану вартість.

Пан Іванов пояснив, що ситуація з неповерненням ПДВ є катастрофічною. Станом на 3 листопада 2009 року держава не відшкодувала чернігівським експортерам 93 мільйони гривень перевіреного та протермінованого ПДВ. Загальна сума боргу держави підприємствам Чернігівщини складає 128 млн. грн. Костянтин Іванов заявив, що підприємства-експортери розпочинають акцію протесту, мета якої привернути увагу громадськості та влади до цієї проблеми. “Ми не можемо стояти осторонь того, як занепадає “золотий фонд” економіки Чернігівської області, - сказав президент торгово-промислової палати. – Влада та громадськість мають об’єднатися для допомоги підприємствам – наповнювачам бюджету області. Так ми зможемо уникнути банкрутства, до якого вони доведені, та запобігти масовому звільненню людей!”

Говорячи про дії обласної влади, Костянтин Іванов розповів, що облдержадміністрація повністю підтримує вимоги підприємств-експортерів. 10 листопада в Чернігівській ОДА відбулося засідання комісії з вивчення питань відшкодування ПДВ за участю голови адміністрації Володимира Хоменка. Він пообіцяв, що “ОДА вживатиме максимум зусиль і що можливо вирішити на рівні області, буде вирішено”. А на обласному рівні вирішити можна небагато. Чернігівська обласна податкова адміністрація відшкодовує ПДВ, який не перевищує 100 тисяч гривень. І під час наради голова обласної ДПА В.В.Осипенко прозвітував про те, що в Чернігівській області не має заборгованості з такими виплатами. Щодо повернення ПДВ більшого за вказану суму, то їх має відшкодовувати Державне казначейство України за поданням ДПА України.

Директор підприємства “Джи-Ен-Ел” Людмила Логінова, розповіла про те, що і вона і її колеги – керівники підприємств-експортерів неодноразово зверталися до багатьох державних установ, в чиїй компетенції є втрутитись в ситуацію. Але в результаті отримали відписки від чиновників. Безрезультатно закінчилась і особиста зустріч пані Логінової з керівником та майже з усіма заступниками Державної податкової адміністрації України. За її словами, на сьогодні держава винна підприємству 4 мільйони гривень невідшкодованого податку на додатну вартість.

Директор ніжинського підприємства “Сяйво” Микола Шкурко розповів, що неповернення ПДВ має жахливі наслідки як для самих підприємств та людей, які там працюють, так і для економіки регіону. По-перше, керівники підприємств змушені будуть звільняти людей, що приведе до безробіття. По-друге, місцеві бюджети не отримують кошти від цих підприємств. А це означає, що всі надходження з бюджету (зарплата вчителям та лікарям, фінансування медичних закладів тощо) знаходяться під загрозою. По-третє, підприємства-експортери втрачають завойовані протягом багатьох років закордонні ринки збуту. “За таких умов ні про яку інвестиційну привабливість регіону не може бути й мови!” - наголосив пан Шкурко.

На завершення , Костянтин Іванов зазначив:  керівники підприємств сподіваються, що їх голос буде почутий,  інакше останнім доведеться вдаватися до більш радикальних дій.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter