Партія регіонів та БЮТ продовжують переговори про розподіл влади в Україні, вважає експерт

13:59, 05 листопада 2009
Останні події
0 0

Київ. 5 листопада. УНІАН. Політолог, кандидат політичних наук Олександр ПАЛІЙ вважає, що Партія регіонів та БЮТ продовжують переговори про розподіл влади в Україні.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

«Треба розуміти, що переговори між цими олігархічними політичними силами на сьогоднішній день тривають. Тривають щодо розподілу влади після президентських виборів, і тривають щодо розподілу влади, можливо в інших пропорціях, виходячи саме із результатів виборів. Про те, щоб законсервувати стан олігархічного панування в країні і усунути фактично суспільство від контролю за владою», - сказав О.ПАЛІЙ.

Крім того, він висловив думку, що прем`єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО повинна подати у відставку в зв`язку з тим, що вона не змогла повернути населенню їх заощадження у Ощадбанку СРСР.

«Юлія ТИМОШЕНКО обіцяла, що якщо за два роки не поверне всіх заощаджень Ощадбанку, подати у відставку. Ось два роки минає 18 грудня після її призначення (на посаду прем`єр-міністра - УНІАН), ніяких компенсацій в повній мірі і всьому населенню не буде. І я думаю, що треба вчинити прем`єр-міністру відповідно до своїх обіцянок, тобто подати у відставку» - сказав політолог.

На його думку, Ю.ТИМОШЕНКО «треба нагадати» про дані обіцянки та зобов`язання подати у відставку в разі їх невиконання. Крім того, на переконання О.ПАЛІЯ, саме Кабінет міністрів концентрує 90% влади в Україні, а економічна влада на 100% в руках уряду.

При цьому він звернув увагу на особливість президентської виборчої кампанії, коли всі кандидати відсторонюються від влади.

«Дуже цікавою річчю наших сьогоднішніх виборів є те, що сьогодні усі політики намагаються дистанціюватися від влади і сказати, що вони не є владою. Це виглядає надзвичайно абсурдно, коли спікер парламенту Володимир ЛИТВИН критикує владу, хоча він є в коаліції», - підкреслив політолог.

Також він додав, що Ю.ТИМОШЕНКО намагається перекласти відповідальність на інші гілки влади.

«Коли чинний прем`єр-міністр говорить, що їй хтось заважає... Всі повноваження, які можуть бути, - у прем`єр-міністра. Починаючи від формування бюджету, держаних програм, призначення керівників монополій, призначення величезної кількості чиновників, які не входять до складу Кабінету міністрів... і при цьому керівництво уряду бігає по колу і призначає винних за ту чи іншу ситуацію, і за ту чи іншу, відверто кажучи катастрофу, яка на країну так чи інакше насувається», - сказав О.ПАЛІЙ.

Крім того, він наголосив, що за роки незалежності лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ найбільше часу перебував у владі.

«Майже чотири роки на посаді прем`єр-міністра, десять років на посаді голови Донецької обласної адміністрації. Постійно члени його партії перебували на тих чи інших посадах» - наголосив експерт.

О.ПАЛІЙ підкреслив, що виборці мають звертати увагу не на рекламу кандидатів у Президенти, а на їх реальні дії.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter