13 жовтня 2009 року о 13.30 в УНІАНі (вул. Хрещатик,4) відбудеться прес-конференція на тему: «Вона не працює… Громадськість вимагає виконання урядової програми та прийняття закону «Про громадські організації».

Учасники:

1. Максим Лациба, керівник програм Українського незалежного центру політичних досліджень;

2. Олександр Вінніков, голова правління Мережі розвитку європейського права;

3. Тарас Шевченко, директор Інституту Медіа Права;

4. Вікторія Сюмар, виконавчий директор Інституту масової інформації.

Демонструючи прагнення підписати 4 грудня 2009 року на Саміті Україна-ЄС в Києві Угоду про асоціацію між Україною та Євросоюзом, українська влада не робить необхідних кроків для вдосконалення законодавчого забезпечення фундаментального права на свободу об’єднання громадян в Україні.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики, який очолює представник БЮТ Сергій Міщенко, вже майже рік не розглядає закон «Про громадські організації» (№ 3371, поданий 14 листопада 2008 р.). Це означає невиконання першого пункту програми дій Уряду Юлії Тимошенко і суперечить вимогам Регламенту Верховної Ради України, який зобов’язує комітети в тридцятиденний строк розглянути законопроект та ухвалити рішення щодо доцільності включення його до порядку денного Верховної Ради України. Ця ситуація також пов’язана із позицією Секретаря Комітету Олени Лукаш (ПР). Пані Лукаш критично оцінює надання іноземцям та особам без громадянства права бути засновниками та членами громадських організацій, як це передбачено в законопроекті. Проте ця норма, як і законопроект в цілому, відповідає рекомендаціям міжнародних інституцій, таких як Рада Європи, ООН та ОБСЄ.

Діючий Закон України „Про об’єднання громадян”, прийнятий в 1992 році, містить ряд застарілих норм та реєстраційних бар’єрів, що обмежують права громадян. Він суперечить європейським стандартам діяльності громадянського суспільства, зокрема Рекомендації Комітету міністрів держав-членів Ради Європи (№ СМ/Rec (2007) 14). В квітні 2008 року в рішенні по справі «Корецький та інші проти України» Європейський суд з прав людини визнав діючий український Закон «Про об’єднання громадян» недемократичним та таким, що порушує Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод. Проте активних дій з боку влади для виправлення ситуації досі не зроблено…

На прес-конференції будуть підписані звернення до європейських інституцій з проханням дати оцінку бездіяльності української влади в ході Саміту Україна-ЄС та встановлений deadline для розгляду Верховною Радою України законопроекту «Про громадські організації» - 4 грудня 2009 року.

Реєстрація представників ЗМІ на місці за редакційними посвідченнями.

Телефон для довідок: (044) 279-2435, 599-4251

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram