Рентабельність забудовників за період кризи знизилася у 5 разів - до 15-20% - експерт

13:42, 08 жовтня 2009
Останні події
0 0

Київ. 8 жовтня. УНІАН. Рентабельність забудовників за період кризи знизилася до 15-20%.

Про це повідомив директор будівельної компанії “Контакт-Інвест” Євген ЧЕРНЕЦЬКИЙ на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, до кризи рентабельність забудовників, що займаються будівництвом житла, досягала 100%.

«Якщо собівартість житла близько 6-8 тис. грн., продаємо за 12 (тис. грн./кв. м - УНІАН), можна сказати, що це майже подвійна межа. Але не забувайте, це подвійна межа, яка розбита на три роки будівельного циклу. У річному обчисленні це відсотків двадцять, у кращому разі», - додав він.

У той же час, за оцінками керівника ріелтерської компанії «Юнава-Стар» Артема ЮНОШЕВА, на сьогодні рентабельність забудовників становить 30-35%.

За прогнозами експерта, у 2010 році можливе зростання вартості житла на первинному ринку столиці.

«Я думаю, що зростання цін на квартири очікуватиметься у найближчий рік. Воно становить 10-15%. Проте систематично ціни будуть зростати, як росте інфляція. Такого зростання, яке було до кризи, не очікується», - сказав він.

Серед чинників, що впливають на формування ціни на житло, він назвав коливання валютного курсу й інфляційні показники.

За даними А.ЮНОШЕВА, на сьогодні вартість квартир на первинному ринку нерухомості в Києві коливається від 11 до 30 тис. грн./кв. м.

Довідка УНІАН. Будівельна компанія повного циклу «Контакт-Інвест» (Київ) заснована в 2005 році, займається будівництвом житла.

Компанія виступає забудовником, генпідрядником і інвестором будівництва житлового комплексу "Victoria" з об`єктами соціальної інфраструктури по просп. Перемоги в Києві.

Ріелторська компанія «Юнава-Стар» (Київ) створена в жовтні 2008 року. Надає послуги оренди, купівлі-продажу житлової і комерційної нерухомості, займається управлінням і експлуатацією об`єктів нерухомості.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter