В Києві представили відновлений перехідний шаховий Кубок Нони Гаприндашвілі

14:49, 05 жовтня 2009
Останні події
0 0

Київ. 5 жовтня. УНІАН. В Києві офіційно представили відреставрований ювелірним Домом "Лобортас і Карпова" шаховий Кубок Нони Гаприндашвілі, який зазнав серйозних пошкоджень під час транспортування з Німеччини в Україну.

На прес-конференції в УНІАН, присвяченій цій події, співзасновник і творчий директор ювелірного Дому «Лобортас і Карпова» Ірина КАРПОВА та кавалер ”Ордену Фаберже”, голова ювелірного Дому ”Лобортас і Карпова” Ігор ЛОБОРТАС передали відновлений Кубок Нони Гаприндашвілі президенту Шахової Федерації України Віктору ПЕТРОВУ.

Як відзначалось на прес-конференції, ювелірний Дім "Лобортас і Карпова" - єдина компанія в Україні, що погодилась провести складну реставрацію. На знак подяки В.ПЕТРОВ вручив представникам ювелірного дому почесні грамоти: від Шахової федерації Грузії за проведену роботу над реставрацією Кубка Нони Гаприндашвілі та від Шахової Федерації України за велику допомогу у відновленні Кубка.

Також керівництву ювелірного дому була вручена грамота від Міністерства сім’ї, молоді та спорту України.

І.КАРПОВА зазначила, що оскільки робота авторська, то вимагала надзвичайно акуратної роботи та немалих зусиль: “Складнощів було дуже багато, бо це авторська робота грузинського ювеліра, яка виконана в своїй специфічній техніці з срібла та золота навіть тих проб, з якими ми не працюємо. Була маса нюансів”. За її словами, для відновлення Кубка довелося реставрувати і холодні емалі, і золоті філігранні вставки. Під час реставраційних робіт, весь час підтримувався зв’язок з грузинською стороною, проводились консультації щодо техніки виконання Кубка. Загалом працювали над кубком близько 4-х місяців.

“Ми вважаємо, це важливий меценатський внесок у розвиток шахової справи в нашій країні”, - сказав у свою чергу І.ЛОБОРТАС.

За його інформацією, фінансування реставрації Кубка відбувалось за рахунок коштів компанії, до яких було додано зовсім незначну суму – це компенсація авіакомпанії “Люфтганза” (на борту літака якої Кубок був пошкоджений) в обсязі 2 тис. 400 грн.

“В даному випадку це ми робимо власним коштом. Це праця декількох майстрів і вона оцінюється в досить високий кошт. Якщо б ми за цей час зробили б якусь роботу, яка мала б іти на продаж, витратили б той самий час і ті самі зусилля, то , я думаю, що така робота оцінювалася б в десятки тисяч гривень”, - повідомив І.ЛОБОРТАС, відповідаючи на запитання щодо обсягу витрачених на реставрацію Кубка коштів.

В.ПЕТРОВ зазначив, що 15-17 жовтня в Греції в Салоніках буде проходити Світовий конгрес ФІДЕ, де він планує доповісти про відновлення Кубка Нони Гаприндашвілі, який є перехідним.

За інформацією В.ПЕТРОВА, поки невідомі результати розслідування кримінальної справи, порушеної міліцією за фактом пошкодження Кубка. Він повідомив, що в багаж цей витвір мистецтва змусили здати спортсменів при їх пересадці з літака в літак у аеропорту Франкфурта, до цього – тобто з Дрездена – Кубок перебував в салоні літака поряд з шахістами.

Як повідомляв УНІАН, 26 листопада 2008 р. Українська збірна з шахів після повернення з Світової шахової Олімпіади в Німеччині, прибувши в аеропорт «Бориспіль» виявила, що одержаний ними кубок пошкоджено. Після того, як інформація з`явилася в ЗМІ, керівник делегації збірної України з шахів Леонід ТИМОШЕНКО звернувся до міліції з приводу цього випадку. Як з`ясувалося, після прильоту з Дрездена під час пересадки в аеропорту Франкфурта українська команда здала трофей у багаж, поклавши його до звичайної сумки без відповідного упакування.

У «Борисполі» заявили, що проблеми з Кубком збірної України з шахів виникли через його неправильне упакування.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter