В Україні розпочинає роботу Інтернет-ресурс з навчання географії та історії у середній школі

16:07, 31 серпня 2009
Останні події
0 0

Київ. 31 серпня. УНІАН. В Україні з 1 вересня розпочинає роботу перший у державі навчально-методичний Інтернет-ресурс з інтерактивними функціями для навчання географії та історії в середній школі.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив директор Інституту передових технологій Олександр БАРЛАДІН.

Створений на базі сучасних web- та геоінформаційних технологій інтернет-ресурс містить інтерактивні версії 16 підручників з історії України, всесвітньої історії та географії для усіх класів середньої школи, а також близько 20 атласів, 650 карт та 1,5 тисячі ілюстрацій до них.

Користувачі зможуть переглядати їх, за потреби копіювати тексти і використовувати у рефератах, масштабувати карти та ілюстрації. Окремо передбачено тестові завдання для перевірки знань учнів, за зразком тих, що використовуються у незалежному оцінюванні.

Для виконання домашніх робіт у частині атласів надаються і контурні карти, які можуть бути роздруковані або оформленні безпосередньо у ПК-користувача.

На сайті є доступ до аналогів стінних карт з географії та історії, які можуть використовуватись у класі з проектором або мультимедійним обладнанням за традиційними методиками викладання. Ці карти можуть використовуватись і при підготовці до уроків.

Разом з тим, це лише близько половини матеріалу, а до кінця року розробники мають намір наповнити ресурс на 100%.

Учитель географії Валентина БОЙКО, зі свого боку, повідомила, що всі інтерактивні підручники повністю відповідають навчальним програмам Міністерства освіти і науки. При цьому тексти адаптували до особливостей Інтернету і наповнили більшою кількістю ілюстрацій. Як зауважила фахівець, діти краще засвоюють матеріал з географії та історії, коли він має достатньо ілюстрацій, які в силу різних причин не потрапляють до друкованих версій.

Ще однією перевагою нового освітнього ресурсу, за її словами, є можливість оперативно вносити зміни та уточнення. Якщо зміст друкованого підручника змінюється один раз на кілька років, то в електронну версію правки будуть вноситися в міру їх надходження.

Спеціально для вчителів розробники подбали про методичне наповнення – є плани-конспекти уроків, сценарії їхнього проведення. Тож учителю потрібно буде лише вибрати необхідне і сконструювати урок таким чином, як би він хотів.

До кінця року ресурс працюватиме в “умовно тестовому” режимі. На сайті за адресою http://www.osvitanet.com.ua у розділі “Форум” розробники мають намір зібрати зауваження і побажання користувачів та використати їх для удосконалення роботи ресурсу.

Як відзначили автори, сайт вони розробили виключно за кошти свого Інституту, і надалі сподіваються на державну підтримку для розвитку проекту. За наявності фінансування вони обіцяють досить швидко розробити подібні інтерактивні підручники та ілюстративне наповнення до всіх предметів навчання у середній школі.

Тим більше, зауважили розробники, у 2000 році в Україні було прийнято концепцію розвитку дистанційної освіти, затверджену постановою МОН, що ставила завдання розширити доступ до всіх рівнів освіти на основі використання комунікаційних інформаційних технологій. Так само, є проект міжнародної української школи для навчання українських дітей, та всіх бажаючих загалом, хто проживає за кордоном. Тому започаткування нового проекту розробники вважають надзвичайно ефективним для реалізації означених амбітних програм.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter