Перший Національний етнофестиваль «Співочі Тераси».

16:28, 28 серпня 2009
Останні події
0 0

6 вересня 2009 року в с.Городне Краснокутського району Харківської області пройде Перший Національний етнофестиваль «Співочі Тераси». В рамках фестивалю будуть представлені: нові туристичні маршрути «Євро- 2012», які включають єдиний в Україні історико-культурний об’єкт: садові тераси - «Спiвочi Тераси» - геніальну інженерну споруду, пам’ятку ландшафтного дизайну 18-19ст. з унікальними акустичними властивостями.

Музична програма фестивалю презентує найкращі автентичні колективи Слобожанщини, які продемонструють старовинні обряди та зразки «корінного співу», автентичний одяг («так званий «український стрій»), старовинні народні інструменти. Хедлайнерами програми сучасної інтерпретації фольклору будуть Олег Скрипка з програмою «Етно-диско», Катя Chilly з програмою «Крашен вечір», та один з найкращих гітаристів світу Енвер Ізмайлов з етномузикою східних країн в програмі «Шовковий шлях». Протягом фестивалю і до кінця вересня в славетному Пархомівському музеї працюватиме персональна виставка робіт в стилі етномодерн Анжеліки Рудницької - „Незриме коріння”, де будуть  демонструватися вперше нові роботи -  гобелени, підготовлені спеціально до фестиваля  «Співочі Тераси».

В інтерв’ю журналістам ініціатор ідеї фестивалю «Співочі Тераси  Микола Пазич, який родом з цих місць, повідомив, що головною задачею  фестивалю було включити регіональну етнічну культуру Слобожанщини в сферу активного обміну історико-культурними цінностями в рамках всеукраїнського, а надалі - міжнародного фестивального руху; а також сприяння розвитку туризму, в тому числі «зеленого», аграрної економіки, садівництва. «Адже на старовинному гербі Красного Кута є плоди та ягоди, які традиційно вирощувались в цих місцях», - додав він. «Нам необхідно активізувати увагу  громадськості до історичних пам’яток Слобожанщини, створити нові туристичні маршрути, що включають в себе об’єкт  «Спiвочi Тераси» та  внести їх до реєстру туристичних маршрутів в рамках проведення Чемпіонату „Євро-2012”, нам є чим пишатися».

  Надзвичайну цікавість та цінність для дослідників представляють самі «Співочі Тераси» - унікальна «акустична студія» просто неба заввишки 20 метрів. «Необхідно відреставрувати, вивчити специфіку акустичних та інших властивостей терас та підготувати їх до експлуатації як новий історико-культурний об’єкт туризму. Попередня експертиза показала, що під цегляною кладкою 19 сторіччя є інша кладка, замішана, за старовинними технологіями, на яєчному розчині. Крім того, вчені виявили пустоти та мережу труб під землею на глибині метра, а також на самих терасах. Ми плануємо  протягом 2009-2010 року провезти розслідування терас  за участю істориків, археологів, геодезистів, будівельників-архитекторів, інженерів, акустиків, звукорежисерів, тощо» - повідомив журналістам Голова Краснокутської РДА Анатолій Дмитрієв.

«Що стосується музичної концепції фестивалю, то вона спирається на полюсний принцип подання музики – з одного боку, це автентика, обрядовість та «корінний спів», з іншого – робота найкращих професійних музикантів з фольком в різноманітних напрямках і стилях сучасної музики», - відзначила ПР-директор фестивалю Архипова Анна.- «Пропонується новий підхід до самої фестивальної традицїї щодо демонстрацїї музики, а саме: ансамблі аутентичного фольклору представлятимуть  музику не на сцені, а в природному середовищі - на землі, на овальній площадці терас. привернення до нього уваги та залучення до спільної роботи професійних музикантів, фольклористів та мистецтвознавців.Бажано, аби етнофестиваль «Співочі Тераси» став своїрідною «Альма матер» для всіх фольклористів України.Звучання прадавнього етноспіву у виконанні талановитої молоді – одне з головних завдань та переваг фестивалю, яке презентуватиме це мистецтво не як музейну культуру „вимираючих” бабусь, а як інтонаційно – свіже, сучасне мистецтво цивілізованої нації. Етнофольк в його достовірно-корінному, аутентичному, з одного боку, - і сучасному звучанні,  - з іншого, повинен стати актуальним та найбільш престижним рухом в молодіжному середовищі східної України, Слобожанщини, та України загалом»,-додала вона.- «Знати своє коріння, родовід та знатися на своєму мистецтві має бути модним!» 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter