Нова редакція закону про вибори Президента створює можливості для фальсифікації виборів - політолог

13:48, 21 серпня 2009
Останні події
0 0

Київ. 21 серпня. УНІАН. Експерт Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії України Олександр ПАЛІЙ вважає, що нова редакція закону про вибори Президента створює нові можливості для фальсифікації вибрів.

Про це він сказав на прес-конференції в агентстві УНІАН.

“Ми бачимо дуже масштабну спробу визначити результат виборів за півроку до їх проведення. Все це буде означати встановлення олігархічної диктатури”, - сказав він.

На переконання політолога, це свідчить про деградацію української політичної еліти.

“На жаль, нас знову намагаються затягнути в те болото, з якого країна дивом вибралася завдяки помаранчевій революції, і планують фальсифікації виборів, в тому числі і ті люди, які тоді боролися проти неї”, - додав він.

На думку О.ПАЛІЯ, лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО на сьогодні вже не вірить у свою перемогу на президентських виборах і тому вона зацікавлена у створенні “ідеальних умов для фальсифікації виборів”. “Економічна криза, і особливо історія з конституційною реформою фактично зруйнувала для неї всі можливості електорального зростання”, - сказав він.

За словами О.ПАЛІЯ, лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ зацікавлений у співпраці з БЮТ, оскільки, за оцінками соціологів, у двобої ЯНУКОВИЧ-ТИМОШЕНКО виграє В.ЯНУКОВИЧ, а у двобої ЯНУКОВИЧ-інший кандидат, на сьогодні це Арсеній ЯЦЕНЮК, у В.ЯНУКОВИЧА виникають “великі проблеми”. “Тому, щоб подолати ці проблеми, вивести у другий тур ТИМОШЕНКО, і виграти у неї, ЯНУКОВИЧ зацікавлений, щоб, зокрема, за допомогою цього закону забезпечити такі результати”, - додав він.

Він також вказав на деякі недоліки закону про вибори Президента.

Зокрема, ліквідується необхідність кворуму при ухваленні рішень виборчими комісіями, що дає можливість фактично позбавлятися небажаних членів комісій.

Крім того, одразу чотири органи можуть вносити зміни до списку виборців, що створить цілком прогнозований хаос і торги між членами виборчих комісій.

Новий закон про вибори Президента дозволяє вносити зміни до виборчих списків навіть у день голосування. Ліквідується право на апеляцію, закріплене в Конституції України, а всі справи має розглядати лише Київський апеляційний суд в максимально стислі терміни. Ще більш полегшено право виборчих комісій видворяти офіційних спостерігачів кандидатів у президенти і представників ЗМІ з виборчих дільниць.

Як повідомляв УНІАН, 24 липня 2009 року парламент ухвалив Закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються виборів Президента України”. Документом передбачається скорочення терміну президентської виборчої кампанії зі 120 до 90 днів. Передбачено, що подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій (по одній людині до однієї виборчої комісії від одного кандидата) вноситься кандидатами на пост Президента, які зареєстровані в ЦВК. Для реєстрації кандидати у президенти вносять грошову заставу в розмірі 2,5 млн. грн. Грошова застава повертається лише тим двом кандидатам, які вийшли у другий тур президентських виборів, іншим кандидатам ця грошова застава не повертається і перераховується до державного бюджету.

Голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН повідомив, що 1 серпня підписав і направив главі держави закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються виборів Президента України.

18 серпня Президент Віктор ЮЩЕНКО застосував право вето до Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються виборів Президента України».

21 серпня планується проведення позачергової сесії парламенту, на якій розглядатимуться пропозиції глави держави до закону про президентські вибори.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter