Київ. 14 липня. УНІАН. Стивідорна компанія «Трансінвестсервіс» (ТОВ «ТІС»), що оперує в морському торговельному порту «Південний», заявляє про тиск на приватний бізнес в морських державних портах.

Про це заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН голова ТОВ «ТІС» Олег КУТАТЕЛАДЗЕ.

«Поняття причалу перекручується навмисно. Міністерство, а також порт «Південний» фантазують щодо того, що термінал з перевалювання вантажів і причал можуть бути окремими одиницями. Насправді все працює в єдиному комплексі», - сказав він. На думку О.КУТАТАЛАДЗЕ, Міністерство транспорту і зв`язку України дезінформує уряд і «проштовхує» ухвали, якими «по суті, намагається реприватизувати приватну власність таких компаній, як «ТІС» та ін.». Як додав він, така ситуація може призвести до зниження вантажопотоків через порти.

Як повідомив директор ТОВ «ТІС-РУДА» Олександр ЧЕБРУЧАН, інвестиції компанії в будівництво вугільний-рудного комплексу в порту, яке «ТІС» почав 3 роки тому, дозволили збільшити доходи порту до 5 млн. дол. на рік. «Із запуском кожного з причалів ми передбачаємо збільшення цих обсягів на 2-3 млн. дол. на рік від стартових 5 млн. дол.», - відзначив він. За його даними, зокрема, для забезпечення заходження великих суден компанія інвестувала у підчищення внутрішнього каналу близько 4 млн. дол., у створення акваторії - близько 30 млн. дол. «Це дозволило і порту, і нашому комплексу проводити обробку великотоннажних суден і забезпечити сьогодні до 12 млн. тонн на рік додатково до тих показників, які були і в порту і в компанії «Трансінвестсервіс». Припускається, що лише відшкодування вкладених грошей забере 5-7, можливо, 8 років», - зазначив О.ЧЕБРУЧАН.

Як повідомляв УНІАН, Мінтранс заявляє про незаконне володіння акваторією в 22 га компанією "Нібулон" в Миколаївському порту і причалами в порту "Південний" компанією "ТІС". За словами заступника міністра транспорту і зв`язку України – голови Державної адміністрації морського і річкового транспорту Михайла ЧУБАЯ, причальні споруди є стратегічними об`єктами, і, як і акваторії, не можуть передаватися в приватну власність.

За даними начальника порту «Південний» Юрія КРУКА, компанія «Трансінвестсервіс» незаконно володіє причалами № 16 і 17 в порту. За його словами, в результаті тільки цього в першому півріччі поточного року порт недоотримав 23 млн. грн. від діяльності причалу №16 і 9 млн. грн. від причалу №17. Як зазначив Ю.КРУК, вже є доручення прем`єр-міністра передати ці причали на баланс порту.

Морський торговельний порт “Південний” є найбільш глибоководним портом, входить в трійку провідних портів України (Іллічівськ, Одеса, Південний) і посідає одне з перших місць в країні за вантажообігом (20,698 млн. тонн в 2005 році). Порт розташований на північно-західному узбережжі Чорного моря в незамерзаючому Малому Аджаликському (Григор’євському) лимані, в 30 км. на північний схід від порту Лиман і м. Одеси. Сполучений з морем підхідним каналом завдовжки 3 км і завглибшки 14 м.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram