Ряд громадських організацій незадоволені запланованим візитом в Україну Патріарха Московського Кирила

15:15, 25 червня 2009
Останні події
0 0

Київ. 25 червня. УНІАН. Представники ряду громадських організацій незадоволені запланованим на 27 липня - 5 серпня візитом в Україну Патріарха Московського і всієї Русі КИРИЛА.

Про це вони сказали сьогодні на прес-конференції в агентстві УНІАН.

Голова Всеукраїнського товариства “Просвіта”, народний депутат Павло МОВЧАН вважає, що Патріарх Московський і всієї Русі КИРИЛО є передусім політиком. «Щодо місії самого патріарха, зрозуміла річ, що він передусім є політиком, а потім уже предстоятелем церкви. Сюди він їде як політик напередодні наших політичних випробовувань, щоб схилити мірян на бік того чи іншого претендента на президентську посаду. Це однозначно“, - сказав він.

П.МОВЧАН також вважає, що патріарх буде “виіршувати і кадрові питання”.

Голова Громадянської кампанії “Пора” Євген ЗОЛОТАРЬОВ вважає візит патріарха в Україну небезпечним через те, що він може вкотре завезти в Україну “ вірус канонічності”, яким хвора православна церква.

“Зараз в української церкви з’являється можливість пройти через реформацію чи то шляхом перетворення у помісну церкву, чи то шляхом автокефалії, чи іншим шляхом, але, на жаль, українська православна церква не зможе її пройти, якщо постійно буде інфікуватися від своєї дочірньої церкви оцією канонічністю і всім тим, що тягне нас в минуле”, - сказав він.

На запитання журналістів, як саме “Пора” зустрічатиме патріарха, Є.ЗОЛОТАРЬОВ відповів: «Як християни, з повагою. Але до нас їде політик, і саме як російського політика ми будемо його і зустрічати”.

Голова Братства Андрія Первозданного Олександр ГУДИМА запевнив, що його організація докладе усіх зусиль, щоб змусити російську церкву призначати на вищі посади церковних людей, а не “махінаторів, корупціонерів, політиків, інородців”.

Голова виконкому УНА-УНСО Руслан ЗАЙЧЕНКО наголосив, що Патріарх Московський і всієї Русі КИРИЛО є мордвином. “І коли людина говорить, що він росіянин і що це його земля, то уявіть, якщо румун каже, що Італія - це їхня земля, а Рим - мать городов руських”, - сказав він.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter