Київ. 24 червня. УНІАН. У другому турі президентських виборів прем’єр-міністр України Юлія ТИМОШЕНКО перемогла б лідера Партії регіонів Віктора ЯНУКОВИЧА, а В.ЯНУКОВИЧ переміг би лідера “Фронту змін” Арсенія ЯЦЕНЮКА та чинного Президента України Віктора ЮЩЕНКО, якби вибори відбулись найближчої неділі.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив заступник директора Центру інформаційних та маркетингових досліджень Геннадій ЛУКІВ, презентуючи результати соціологічного опитування, проведеного центром з 13 по 19 червня.

Респондентам було запропоновано відповісти на запитання, за кого вони б проголосували у другому турі президентських виборів по трьом парам. Перша, за словами Г.ЛУКІВА, найбільш вірогідна: Ю.ТИМОШЕНКО та В.ЯНУКОВИЧ – 35,4% та 34,8% відповідно. Г.ЛУКІВ зауважив, що різниця в 0,6% свідчить про те, що вся боротьба між цими кандидатами ще попереду.

Друга ймовірна пара: В.ЯНУКОВИЧ – 37,2% та А.ЯЦЕНЮК - 25,8% , третя пара, на думку соціолога, найменш вірогідна: В.ЯНУКОВИЧ – 47,2% та В.ЮЩЕНКО – 9,8%.

Дані соціологічного опитування свідчать, що поки жоден з кандидатів не може перемогти у першому турі.

Так, В.ЯНУКОВИЧ набрав би – 26,2%, Ю.ТИМОШЕНКО – 21,5%, замикає трійку А.ЯЦЕНЮК з 7,2%. Лідер комуністів Петро СИМОНЕНКО набирає 4,4%, голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН – 2,9%, В.ЮЩЕНКО – 1,8%, лідер “Свободи” Олег ТЯГНИБОК – 1,1%.

Решта кандидатів набирають менше одного відсотка: мер Києва Леонід ЧЕРНОВЕЦЬКИЙ – 0,6%, лідер ПСПУ Наталія ВІТРЕНКО та народний депутат України Анатолій ГРИЦЕНКО по 0,4%, народний депутат Інна БОГОСЛОВСЬКА – 0,3%. Найменшу кількість голосів набирають Сергій ТІГІПКО та Валентина СЕМЕНЮК-САМСОНЕНКО – по 0,2%. За іншого кандидата готові проголосувати 4,4% опитаних.

Г.ЛУКІВ звернув увагу на те, що досить високим залишається відсоток респондентів, які б проголосували проти всіх – 12,5% та не визначились з відповіддю – 15,9%.

Дослідження проводилось з 13 по 19 червня у всіх регіонах України. Всього було опитано 2230 респондентів, вибірка репрезентує доросле населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки становить 2,1%.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram