Керівництво Центру ДЗК вважає неприйнятним законопроект про державний земельний кадастр

17:07, 22 червня 2009
Останні події
3 0

Київ. 22 червня. УНІАН. Керівництво ДП «Центр державного земельного кадастру» (Центр ДЗК) вважає неприйнятним законопроект про державний земельний кадастр, розгляд якого планується в парламенті 25 червня ц.р.

Про це повідомив перший заступник генерального директора ДП “Центр державного земельного кадастру” Олександр ГОРОБЕЦЬ на прес-конференції в УНІАН.

«На мій погляд, головна теза закону - те, що кадастр є децентралізованим. Це означає, що він ведеться органами місцевого самоврядування. На сьогодні ми одержимо не централізовану систему, з якої братимуть інформацію понад 100 виконавчих органів і держава гарантуватиме конституційні права громадян, а ми одержимо 600 різних систем», - сказав О.ГОРОБЕЦЬ.

Він пояснив, що законопроект у його останній редакції не передбачає зведення реєстрів, які ведуться місцевими органами самоврядування, в одну систему.

«Ми віддаємо ці повноваження місцевим радам. А що таке сьогодні кадастр у місцевих радах? – це немає ні єдиного підходу, ні єдиних стандартів, ні єдиної системи», - зазначив О.ГОРОБЕЦЬ.

Перший заступник гендиректора підприємства вважає, що закон про ДЗК окрім реєстрації прав на землю має включати і реєстрацію прав на нерухоме майно.

У свою чергу заступник генерального директора з питань ведення державного земельного кадастру ДП «Центр державного земельного кадастру» Ігор ДОЛІНСЬКИЙ зазначив, що із законопроекту вилучено поняття державної реєстрації прав на землю. «Взагалі незрозуміло, яким чином і хто буде це робити», - підкреслив він.

І. ДОЛІНСЬКІЙ вважає, що з ухваленням законопроекту в його останній редакції «Держкомзем просто перетвориться на статистичний орган».

О. ГОРОБЕЦЬ також зазначив, що згідно зі ст. 204 Земельні кодекси, порядок ведення державного земельного кадастру визначається законом, а законопроект цей порядок не визначає. «Тобто у нас буде закон, але щоб запрацював порядок, потрібно ще прийняти ряд законодавчих актів», - уточнив він.

Довідка УНІАН. Закон «Про державний земельний кадастр» був прийнятий Верховною Радою 20 березня 2007 року. 13 квітня 2007 року Президент України Віктор ЮЩЕНКО його ветував.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter