Київ. 16 червня. УНІАН. Лідер Партії регіонів Віктор ЯНУКОВИЧ набрав би найбільшу кількість голосів виборців (32,1%), якби вибори Президента України відбулися сьогодні.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного Центром політичних досліджень “Київ - 21 століття” 8-11 червня, яке представив на прес-конференції в УНІАН директор центру Юрій ЖИТНЯК.

Друге місце на виборах посіла б лідер БЮТ, прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО (25,5%), третє – лідер “Фронту змін” Арсеній ЯЦЕНЮК (12,5%).

За лідера КПУ Петра СИМОНЕНКА готові проголосувати 6,55%, за голову Верховної Ради Володимира ЛИТВИНА - 4,1%, за нинішнього Президента Віктора ЮЩЕНКА - 2,7%, лідера ВО «Свобода» Олега ТЯГНИБОКА - 1,9%, народного депутата від НУ-НС Анатолія ГРИЦЕНКА - 0,8%, мера Києва Леоніда ЧЕРНОВЕЦЬКОГО - 0,5%, за Сергія ТІГІПКА та Валентину СЕМЕНЮК-САМСОНЕНКО - по 0,3%.

За іншого кандидата готові проголосувати 4,6%, проголосували б проти всіх 5,5%, важко сказати - 3,2%.

Якби у другий тур виборів Президента вийшли В.ЯНУКОВИЧ і В.ЮЩЕНКО, за лідера Партії регіонів проголосували б 56,6%, за діючого Президента - 15,7%. При цьому проголосували б проти всіх 9,5%.

Якби у другий тур виборів Президента вийшли А.ЯЦЕНЮК і В.ЯНУКОВИЧ, то за лідера Партії регіонів проголосували б 43,4%, за лідера “Фронту змін” - 32,6%, проголосували б проти всіх 8,7%.

Якби у другий тур виборів Президента вийшли Ю.ТИМОШЕНКО і В.ЯНУКОВИЧ, за лідера БЮТ проголосували б 42,1%, за лідера Партії регіонів - 40,2%, проголосували б проти всіх 7,2%.

На запитання “Як Ви ставитеся до створення парламентської коаліції з усіх політичних сил, представлених у Верховній Раді, заради подолання економічної та фінансової кризи?”, більшість опитаних (77,6%) відповіли позитивно (однозначно позитивно - 35,5% та швидше позитивно - 42,1%).

Однозначно негативно поставились би 10,5%, швидше негативно - 8,2%, байдуже - 1,4%, важко відповісти 2,3%.

Крім того, більшість опитаних (55,8%) позитивно ставляться до внесення змін у Конституцію України, які б привели до перетворення України у парламентську республіку, що дало б можливість подолати економічну та фінансову кризу в країні. Швидше негативно до цього поставились би 18,6%, байдуже - 3,1%, важко відповісти 7,1%.

Всього було опитано 2 тисячі респондентів в усіх областях України, Криму та Києві. Похибка вибірки становить 2,2%.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram