Ляшко стверджує, що Литвин був ініціатором внесення змін до бюджету про збільшення на 97 млн. грн. видатків на утримання ВР

17:37, 15 червня 2009
Останні події
0 0

Київ. 15 червня. УНІАН. Народний депутат від БЮТ, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Олег ЛЯШКО стверджує, що ініціатором внесення змін до державного бюджету про збільшення на 97 млн. грн. видатків на утримання парламенту був голова Верховної Ради Володимир ЛИТВИН.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

“З цією ініціативою, за моєю інформацією, на раді керівників фракцій виступив голова Верховної Ради України Володимир ЛИТВИН, і з цим погодились всі присутні на засіданні керівники фракцій”, - сказав О.ЛЯШКО.

Він повідомив, що сьогодні звернувся до керівника Апарату ВР Валентина ЗАЙЧУКА з проханням надати стенограму цього засідання, але йому повідомили, що стенограма не велася.

О.ЛЯШКО наголосив, що “ні Олег ЛЯШКО, ні БЮТ не були ініціатором внесення змін до закону про державний бюджет України в частині збільшення фінансування на утримання Верховної Ради України”.

Він наголосив, що на засіданні лідерів фракцій 3 червня був присутній голова Комітету ВР з питань бюджету Микола ДЕРКАЧ (фракція Блоку Литвина), “і він мені дав той текст, який я озвучив з трибуни”.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів: “Тобто, Вас підставили?”, О.ЛЯШКО відповів: “Можна вважати, що й так. Бо ніхто, хто виступав ініціатором цього питання, не ризикнув вийти на трибуну Верховної Ради України і сказати, що ми хочемо збільшити видатки бюджету на утримання Верховної Ради”.

За його словами, фракція БЮТ голосувала за даний законопроект, тому що у неї не було вибору. Депутат додав, що без цієї норми “ні фракція Партії регіонів, ні фракція КПУ не голосували б за нього”. За словами О.ЛЯШКА, залишалося “або взагалі не проголосувати цей закон, і, як наслідок, люди не отримають гроші на інсулін, і Львів залишиться без води, або проголосувати за закон” з такою пропозицією.

О.ЛЯШКО повідомив, що коли після голосування йому, як заступнику голови комітету ВР, принесли розподіл цих видатків, то він побачив, що “там 20 мільйонів на придбання житла”, і відмовився візувати документ, зателефонував прем’єр-міністру України Юлії ТИМОШЕНКО й повідомив про цю ситуацію. Вона його підтримала й сказала, що даний закон не можна візувати, бо “це повна ганьба і сором”.

Депутат також підкреслив, що Міністерство фінансів України пропонує Президенту України Віктору ЮЩЕНКУ ветувати закон "Про внесення змін до закону України "Про державний бюджет України на 2009 рік" та деякі інші закони України". О.ЛЯШКО сподівається, що після ветування закону фракції Партії регіонів та КПУ під пильною увагою ЗМІ змушені будуть проголосувати за вилучення норми про збільшення видатків на утримання парламенту.

“Вони, вовки, вимушені будуть одягнутися в овечу шкуру, врахувати пропозиції Президента України, вилучити із закону норму про збільшення видатків на фінансування ВР і проголосувати за закон”, - сказав депутат.

О.ЛЯШКО також повідомив, що кілька народних депутатів “вже мають на руках судові рішення, якими зобов’язується ВР надати їм житло чи відшкодувати його вартість...”.

Довідка УНІАН. 3 червня ц.р. Верховна Рада України прийняла закон "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" та деякі інші закони України", що передбачає підвищення акцизу на пиво на 93,5% – з поточного рівня 0,31 грн. за літр до 0,6 грн. за літр. Доходи бюджету за рахунок надходжень від акцизного збору в проекті закону планувалося направити на додаткові витрати, пов`язані із збільшенням кількості хворих на цукровий діабет і впливом цінового чинника на вартість лікування цього року. При цьому додаткова дотація місцевим бюджетам на забезпечення лікування хворих на цукровий діабет передбачалася в сумі 160 млн. грн. Крім того, ці кошти планувалося направити на реалізацію заходів з цілодобового водозабезпечення Львова – 105 млн. грн.; завершення ремонтно-реставраційних робіт і створення музейної експозиції Шевченківського національного заповідника в Каневі "Будинок-музей Т.Г.Шевченка" – 22,5 млн. грн.

Але після того як закон був поданий на підпис Президенту України, стало відомо, що додаткові засоби від підвищення акцизу на пиво Верховна Рада України має намір направити не тільки на закупівлю інсуліну, а й на утримання свого Апарату.

Згідно з цим законом, змінами до держбюджету на 2009 рік передбачено не тільки заявлене раніше фінансування закупівель інсуліну, робіт щодо забезпечення цілодобового водопостачання Львова і створення "Будинку-музею Т.Г.Шевченка", а й збільшення фінансування апарату ВР на 97 млн. грн. – з 740 млн. грн. до 837,8 млн. грн. Зокрема, фінансування законотворчої діяльності ВР збільшене на 58 млн. грн. – з 413 млн. грн. до 471 млн. грн., організаційного, інформаційно-аналітичного і матеріально-технічного забезпечення діяльності ВР – на 7 млн. грн., з 157 млн. грн. до 164 млн. грн., візитів народних депутатів за кордон – на 3,5 млн. грн., з 5,2 млн. грн. до 8,7 млн. грн., обслуговування діяльності ВР – на 23 млн. грн., з 76,7 млн. грн. до 100,5 млн. грн. Крім того, фінансова підтримка санаторно-курортного комплексу Управління ВР збільшена на 1 млн. грн. – до 67,2 млн. грн., висвітлення діяльності нардепів через ЗМІ і телебачення – на 3 млн. грн., з 6,2 млн. грн. до 9,1 млн. грн.

При цьому кошти на закупівлю інсуліну в обсяг 160 млн. грн. входять у загальнодержавні витрати Міністерства фінансів.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter