Київ. 11 червня. УНІАН. Заява прем’єр-міністра Юлії ТИМОШЕНКО про намір брати участь у президентських виборах, зроблена нею після зриву переговорів про створення “широкої” коаліції, свідчить про її розгубленість і невизначеність щодо подальших кроків у найближчому майбутньому.

Таке припущення сьогодні на прес-конференції в УНІАН на тему: “ПРіБЮТівський шлюб: хто з чим залишився” висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим КАРАСЬОВ.

По-перше, за його словами, політтехнологічно це не правильно і несвоєчасно: “Прем’єр має йти “на ви” на кризу, а не на президентські вибори”.

По-друге, вважає В.КАРАСЬОВ, ця заява прозвучала “якось невпевнено”. Він зазначив, що з одного боку Ю.ТИМОШЕНКО заявляє про наміри йти на вибори, а з другого - хоче залишатися на посаді глави уряду, оскільки в цьому випадку у неї буде більше важелів та можливостей впливу на ситуацію в країні.

На думку політолога, це означає кризу мотивів у політика. “Прем’єр не знає, що краще - президентство чи прем’єрство. А якщо ти не знаєш, яка в тебе мета - ти не можеш орієнтуватися в просторі. Це криза свого місцеположення і статусу”, - сказав він.

В.КАРАСЬОВ також не виключає, що Ю.ТИМОШЕНКО вже не впевнена у перемозі на виборах глави держави. За його словами, якщо приймається рішення балотуватися в Президенти, бо це потрібно, але прем’єр-міністр має більше повноважень, то “політик не впевнений, що потрібно йти на президентські вибори і не впевнений у своїй перемозі”.

“Це означає, що Кабінет міністрів, прем’єрство для Ю.ТИМОШЕНКО сьогодні головне. Головне втриматися, втримати посаду прем’єр-міністра до президентських виборів і після них для того, щоб уже потім торгуватися, домовлятися або чинити супротив новому Президенту. Тому що Ю.ТИМОШЕНКО залишається прем’єр-міністром, а ось хто буде новим Президентом - поки що невідомо”, - підсумував В.КАРАСЬОВ.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram