Київ. 3 червня. УНІАН. Політичний експерт Олександр ПАЛІЙ вважає, що в разі створення коаліції Партії регіонів і БЮТ, яка намагатиметься внести зміни в Конституцію щодо обрання Президента в парламенті, глава держави Віктор ЮЩЕНКО має вжити кроків щодо розпуску Верховної Ради.

Таку думку О.ПАЛІЙ висловив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Він переконаний, що Президент має зрозуміти всі загрози, які існують для країни, і діяти адекватно до цих викликів і загроз.

На думку експерта, якщо буде спроба обмежити виборчі права громадян, то Президент видасть указ про розпуск Верховної Ради, і парламент буде змушений його виконувати.

“Я знаю, що Президент готовий до рішучих кроків для того, щоб зупинити цей антиконституційний заколот. Найпростіший метод - це розпуск Ради в разі застосування нею антиконституційних спроб захопити владу”, - сказав він.

За словами О.ПАЛІЯ, указ - конституційний він чи ні - діятиме доти, доки не буде скасований Конституційним Судом. Він зазначив, що якщо парламент проігнорує таке рішення, то це буде спробою узурпації влади.

На переконання О.ПАЛІЯ, ті політики, які сьогодні рішуче підтримують спротив узурпації влади, отримають великий плюс і навпаки. ”Головне, щоб суспільство показало політикам напрям до дій”, - додав він.

Він також відзначив, що найбільш впливові діячі Партії регіонів поки що мовчать з приводу коаліції з БЮТ. На думку О.ПАЛІЯ, є великий шанс того, що ця партія зрозуміє, що ризикувати їм особливо немає заради чого. “Тим більше, що сьогодні відбувається процес політичної нігеляції Юлії ТИМОШЕНКО і її політичної сили, тобто вона повторює шлях Олександра МОРОЗА. Це карма нашої політики, яка полягає в тому, що час від часу такі політики будуть відходити”, - сказав він.

У свою чергу політичний аналітик Інституту євроатлантичного співробітництва Володимир ГОРБАЧ спрогнозував, що восени Україну очікує ще більше загострення економічної кризи, і внаслідок цього буде падати електоральна підтримка уряду і його керівництва. За його словами, це означає відсутність перспектив для Ю.ТИМОШЕНКО виграти президентські вибори.

“Для Юлії ТИМОШЕНКО не важливо бути Президентом, для неї є важливим мати всю повноту влади у власних руках”, - сказав він.

На переконання політолога, пакт з Віктором ЯНУКОВИЧЕМ є останнім шансом для Ю.ТИМОШЕНКО закріпитися на хвилі падіння власної популярності.

“Це для неї останній шанс, вона іде на всі жертви, в тому числі на падіння своєї популярності, для того, щоб закріпитися в статусі одного з провідних лідерів і політичних гравців”, - сказав він.

Говорячи про мотиви В.ЯНУКОВИЧА погодитися на створення коаліції з БЮТ, В.ГОРБАЧ зазначив, що результати соціологічних опитувань, де лідер Партії регіонів програє у другому турі Арсенію ЯЦЕНЮКУ, “психологічно мотивують” В.ЯНУКОВИЧА, що краще домовитися з Ю.ТИМОШЕНКО.

Він також виключає можливість застосування силового сценарію. “Силовий варіант неможливий за однієї причини – відсутності сили”, - сказав В.ГОРБАЧ.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram