Перше в Україні молодіжне правниче фахове видання «Юридичний авангард»: про політичні ініціативи майбутніх українських лідерів

19:58, 21 травня 2009
Останні події
1 0

Чи цікаво Вам, чим сьогодні займається українська молодь? Чи є в її рядах ті, хто думає не лише про себе і своє власне майбутнє, але й про майбутнє своєї країни? Хто своїм власним життєвим прикладом вже зараз доводить спроможність ставити перед собою амбітні завдання і самотужки їх виконувати – в науці, освіті, економіці та навіть політиці?!

ВМГО «Український молодіжний правничий союз» спільно із Фундацією політико-правових досліджень «МАТЕЗІС» заявляють про старт нового громадсько-політичного проекту, означеного виходом  в світ першого номера журналу «Юридичний авангард».

Це перше і єдине в Україні молодіжне правниче фахове видання має стати чудовою площадкою для вироблення нових шляхів вирішення нагальних проблем державно-владного буття, для відкритої і відвертої дискусії з питань реформування і розвитку вітчизняної системи освіти і науки, для відображення динаміки розвитку суспільно-політичної думки і привернення уваги владних кіл і свідомої громадськості до потенціалу і можливостей перспективної молоді, здатної проявляти ініціативу, працювати над собою, встановлювати пріоритети і вирішувати поставлені перед собою завдання, ігноруючи обставини і будучи націленими на результат.

Ідеологи проекту проводять паралелі між своєю ініціативою та юридичними клініками, що працюють pro bono, – явищем, яке лише нещодавно прийшло до нас із Заходу, але вже поступово охоплює і вітчизняний суспільний простір. Задумавшись над тим, чому не зробити те саме, скориставшись натомість простором і ресурсами засобу масової інформації – молоді правники вирішили в періодичному виданні систематизувати проблемні питання і давати на них консолідовані відповіді – і тим самим зробити правове поле більш відкритим і доступним для розуміння. Адже закони потрібні не лише для створення обмежень та санкціонування відповідальності, а й для відкриття нових можливостей і забезпечення легального простору для реалізації власних прогресивних ідей, законних прав та соціальних інтересів.

Своїм пріоритетом ініціатори проекту називають максимальне наближення змісту теоретичних знань правничої науки до нагальних потреб юридичної практики, а також залучення до своїх рядів талановитої молоді, яка пов`язує власні перспективи особистого і професійного зростання із національними інтересами України та зацікавлена в її стабільному розвитку.

Головний редактор нового видання і провідний натхненник започаткованого проекту, який, до слова, у свої 20 років вже встиг пропрацювати юридичним радником у великій фінансово-промисловій групі, опублікувати три навчальні посібники та науково-методичні комплекси з низки юридичних наук, а також зібрати довкола себе кілька тисяч однодумців, наполягає на тому, що в умовах, коли країна потребує професійних менеджерів-управлінців, здатних здійснювати реформи і мислити стратегічно, політичний істеблішмент у державі має формуватися за принципом фаховості й професіоналізму, а не за принципом політичної доцільності. Однак також лише поєднання досвіду авторитетних фахівців в різних сферах і потенціалу та інтелектуальних можливостей молоді може гарантувати Україні рух в бік суспільного благополуччя і прогресу, позаяк в сучасних умовах форсованого розвитку рухатися в унісон із плином нашого часу і відчувати щонайменші коливання, які в ньому відбуваються, здатна лише молодь. І саме молодь має змогу якнайточніше фіксувати ці коливання, аналізувати їх і робити відповідні висновки.

Організатори проекту, які роблять акцент на процесах формування і реалізації правової політики держави, розвитку правової науки і юридичної практики, обіцяють не залишатись осторонь і суспільно-політичної та соціально-економічної проблематики, а також найважливіших подій міжнародного життя.

Через активацію максимально широкої цільової аудиторії, якою, за задумом керівників проекту, мають стати студенти, які вивчають право, і викладачі ВНЗ, які його викладають, наукові установи та аналітичні центри, які займаються розробкою проблемних питань юриспруденції, юристи-практики, які практикують у відповідній галузі права, а також органи державної влади, зацікавлені у вивченні думки фахового середовища стосовно найважливіших аспектів державо-правового життя, планується вирішити головне завдання – знівелювати хибне уявлення суспільства про „абстрактність та некорисність” глибоких наукових досліджень для реального життя, наголосивши на тому, що наука повинна давати людям можливості, а не бути самоізольованою від вирішення проблем, які постають у правовому житті держави, суспільства та окремої особи.

Детальну інформацію про організаторів проекту та започатковане видання можна знайти на сайтах www.mathesis.org.ua та www.juravangard.com

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter