Київ. 13 травня. УНІАН. Народний рух «Третя Республіка» виступає за створення органу з націоналізації підприємств з неефективним управлінням.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН секретар «Третьої Республіки» Михайло ЧАПЛИГА.

За його словами, масові звільнення робітників з підприємств, зупинення виробничих циклів, перевантаження державного бюджету соціальними виплатами порушують питання про легітимність управління підприємствами їхніх нинішніх власників і про необхідність їх націоналізації.

У таких умовах, на думку М.ЧАПЛИГИ, шляхом оздоровлення економічної та соціальної ситуації в країні може стати націоналізація підприємств з неефективним управлінням, для чого необхідно створити відповідний орган.

За його словами, такий орган може бути створено і при Фонді державного майна або Міністерстві промислової політики, і окремо. В обов`язки цього органу мають входити, зокрема, збір інформації про підприємства, які де-факто перебувають у стані банкрутства, і оцінення нинішнього стану підприємств з погляду включення їх в антикризові державні програми.

М.ЧАПЛИГА зазначив, що наступним етапом після націоналізації підприємств має стати розроблення механізму забезпечення їх державними замовленнями, для чого ці підприємства необхідно буде включити в систему фінансування держпрограм.

Як зазначив секретар «Третьої Республіки», найближчим часом ці пропозиції буде спрямовано на розгляд Кабінету Міністрів України, Секретаріату Президента, Ради національної безпеки та оборони України.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram