Настоятель херсонського Свято-Успенського собору заявляє про спроби представників місцевої влади продати майно, на яке претендує церква

14:09, 06 травня 2009
Останні події
0 0

Київ. 6 травня. УНІАН. Настоятель Свято-Успенського кафедрального собору, архімандрит Олексій заявляє про спроби представників влади Херсону перевести з комунальної у приватну власність церковне майно, яке мало бути повернуте церковній громаді.

Про це він повідомив на прес-конференції в УНІАН.

Архімандрит Олексій зазначив, що у 1992 році Свято-Успенський кафедральний собор був повернутий Українській православній церкві, але шість будинків, які раніше належали цій церкві, не повернули.

Архімандрит Олексій повідомив, що звертався до міського голови Херсона Володимира САЛЬДО з проханням повернути один з шести цих будинків, який вивільнився у липні 2008 року після переїзду з нього міської довідки. За словами настоятеля, він отримав від міської ради відповідь, у якій зазначалося, що питання про використання цього будинку вирішуватимуть депутати на сесії міськради.

Архімандрит Олексій стверджує, що в цей же час приватними особами було укладено договір купівлі-продажу даного приміщення, незважаючи на те, що майно перебуває в комунальній власності. Настоятель Свято-Успенського кафедрального собору зауважив, що Апеляційний суд Херсонської області визнав недійсним цей договір, оскільки особа, яка нібито продавала цей будинок, чітко заявила, що не брала участі у цій операції, а паспорт у нього викрали всередині 2007 року.

Настоятель собору повідомив, що на сьогодні судові процеси у цій справі тривають. За його словами, на нього чинить тиск один з депутатів Херсонської міської ради, який нібито і претендує на це приміщення.

Архімандрит Олексій заявив, що звернеться до Європейського суду з прав людини, якщо в Україні не вдасться “знайти справедливість”.

У свою чергу, присутній на прес-конференції правозахисник Едуард БАГІРОВ зазначив, що “в цій історії його обурює бездіяльність органів прокуратури”.

За його словами, незважаючи на звернення до органів прокуратури, вони не вживають заходів з припинення “рейдерства групи осіб” щодо церковного майна. Він зауважив, що в Херсоні відпрацьовується “система відбирання в міських громад приміщень”.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter