Щороку у світі близько 3 мільйонів осіб гинуть від хвороб, яким можна було б запобігти імунізацією - ВООЗ

11:54, 15 квітня 2009
Останні події
0 0

Київ. 15 квітня. УНІАН. Щороку у світі близько 3 мільйонів осіб вмирає від хвороб, яким можна було б запобігти імунізацією.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив керівник Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я Ігор ПОКАНЕВИЧ.

За його словами, лише у європейському регіоні щороку помирає близько 32 тисяч дітей від інфекційних захворювань, яких можна уникнути завдяки щепленням.

“Кожен летальний випадок є порушенням права дитини бути здоровою, кожна смерть – доказ колективної невдачі. Сьогодні спостерігається своєрідний парадокс, спричинений успіхами програм імунізації протягом останніх декад. Він полягає у тому, що батьки і лікарі вже не відчувають небезпеки щодо інфекційних хвороб, і антивакцинальні непрофесійні меседжі сприяють тому, щоб знижувалися програми імунізації, зокрема і в Україні”, – зазначив І.ПОКАНЕВИЧ, наголосивши на зростанні кількості дітей, схильних до інфекційних хвороб та смертей внаслідок них.

“Беручи до уваги ці факти, ВООЗ у 2005 року прийняло рішення щодо проведення Європейського тижня імунізації, тоді його провели у 9 країнах світу. Цього року у цих заходах візьмуть участь 36 країн світу”, – сказав І.ПОКАНЕВИЧ.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter