Християнське товариство українців в Італії вважає, що Україна має скасувати безвізовий режим для громадян країн ЄС

13:02, 08 квітня 2009
Останні події
0 0

Київ. 8 квітня,УНІАН. Голова Християнського товариства українців в Італії Олесь ГОРОДЕЦЬКИЙ вважає, що Україна має скасувати безвізовий режим для громадян країн Європейського Союзу.

Про це О.ГОРОДЕЦЬКИЙ заявив сьогодні на прес-конференції в агентстві УНІАН.

“Я за те, щоб вводилися візи для Євросоюзу, і немає в цьому абсолютно нічого поганого. Це не є недружній жест. У світі є поняття взаємності. Коли ми 5 років чекали і взаємності немає, то абсолютно нормально, коли вводяться візи. Це б наповнило бюджет консульських установ, які зараз потерпають від недостатнього фінансування”, - додав він.

О.ГОРОДЕЦЬКИЙ також висловився проти скорочення фінансування дипломатичних установ України за кордоном. “Замість розбудови українських дипломатичних установ у країнах масового проживання громадян України спостерігається скорочення штатних одиниць та зменшення їхнього фінансування”, - додав він.

Зокрема, за словами О.ГОРОДЕЦЬКОГО, в Італії працюють три консульські установи - у Римі, Неаполі та Мілані, що обслуговують понад 600 тисяч українських громадян. “Виконуючи 20 тисяч консульських дій на рік, щоденно приймаючи 150-200 громадян, у 2008 році ці установи зазнали скорочення двох дипломатів і зараз мають у своєму штаті лише по три дипломати. Тому не можна говорити про ефективний захист прав українців за кордоном”, - сказав він.

Як повідомляв УНІАН, у Секретаріаті Президента України не виключають, що Україна може змінити порядок в’їзду громадян Європейського Союзу, якщо Європа не поліпшуватиме візовий режим для українців.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter