Релігійність українців є однією з найвищих у Європі – дослідження

15:49, 26 березня 2009
Останні події
0 0

Київ. 26 березня. УНІАН. Рівень релігійності українців є одним із найвищих в Європі.

Про це свідчать результати дослідження “Місце релігії в житті українського суспільства”, яке було оприлюднене сьогодні на прес-конференції в УНІАН. Опитування проведено Київським міжнародним інститутом соціології спільно з Інститутом політики та центром “Соціальні індикатори” за програмою Міжнародного соціального дослідження (ISSP).

“Відповідно до результатів опитування, релігійність українців є однією з найвищих в Європі. Так, 53% респондентів вірили і вірять у Бога. Кожен п’ятий (21%) не вірив раніше, проте став віруючим зараз. Таким чином, три чверті українців вважають себе віруючими людьми”, - констатував науковий співробітник Інституту соціології Національної академії наук України Максим ПАРАЩЕВІН, додавши, що, це є доволі високим показником серед країн Європи.

Водночас, дослідження показало, що в Україні тих, хто не вірить у Бога, значно менше: лише кожний дев’ятий (11%) або ніколи не вірив, або перестав вірити.

За даними дослідження, абсолютна більшість українців – 91% - християнського віросповідання (православні, греко-католики, протестанти). Зокрема, 39% віруючих належать до трьох основних православних церков (Московського, Київського патріархатів та автокефальної церкви), 44% вказали, що вони є православними без чіткої належності до певної церкви і 8% є греко-католиками.

Також, за висновками соціологів, громадянам України притаманне толерантне ставлення до представників інших релігійних поглядів. 75% українців вважають, що необхідно поважати всі релігії.

Дослідження проводилося 11-20 жовтня 2008 року в усіх регіонах України за стандартами ISSP. Було опитано 2036 респондентів, що представляють доросле населення.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter