74% жителів 5 областей упевнені, що при наданні в оренду сільгоспземель існує корупція – опитування

15:11, 10 березня 2009
Останні події
0 0

Київ. 10 березня. УНІАН. В існуванні корупції при наданні в оренду сільськогосподарських земель упевнені 74% жителів 10 районів Львівської, Чернівецької, Луганської, Харківської областей та Криму.

Як передає кореспондент УНІАН, такі дані моніторингу, проведеного коаліцією громадських організацій «Прозора земля», озвучив координатор проекту в Сакському й Ленінському районах АР Крим Аркадій ШАРАПОВ сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

За його словами, згідно з опитуванням 300 жителів районів, із 74% респондентів, упевнених у корупції при наданні сільгоспземель в оренду, 42% упевнені в існуванні корупції при передачі земельних ділянок в оренду, 32% – у процесі передачі землі у власність, а навмисну непрозорість і закритість процесу надання земель в оренду 62% респондентів вважають найпоширенішим чинником для корупційних дій.

При цьому 42% респондентів повідомили про факти вимагання хабарів із боку держслужбовців для надання в користування земель сільгосппризначення.

Згідно з результатами опитування, найбільша кількість випадків корупційних дій щодо надання в оренду та постійне користування земель сільгосппризначення зафіксована в Сакському районі Криму та Дергачівському районі Харківської області.

За даними А.ШАРАПОВА, моніторинг показав, що існуючі джерела інформації (ЗМІ, веб-сторінки РДА, інформаційні стенди сільрад і РДА) не відповідають потребам користувачів про надання інформації про вільні земельні ділянки сільгосппризначення. Зокрема, 85% респондентів одержали інформацію про вільні ділянки під час особистих зустрічей із службовцями.

Більшість опитаних (62%) головною перешкодою при отриманні інформації про вільні земельні ділянки вважають недостатню прозорість і відсутність чіткого порядку в цій сфері.

За результатами опитування було підготовлено проект нормативно-правового акту «Методичні рекомендації «Порядок передачі в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності», який передано місцевим адміністраціям для впровадження.

А.ШАРАПОВ зазначив, що для забезпечення доступу громадян до інформації про наявність вільних земельних ділянок аналітики проекту рекомендують: розширити посадові обов`язки співробітників районних відділів земельних ресурсів, створити єдиний електронний реєстр вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності, розробити типове положення «Про інформування громадян місцевими державними адміністраціями про вільні землі державної власності».

Водночас для протидії корупції в земельних відносинах громадські діячі рекомендують підвищити матеріальну та суспільну відповідальність держслужбовців, забезпечити їхню публічну підзвітність, прийняти РДА нормативно-правовий акт, що регулює процес оформлення прав оренди на земельні ділянки через «єдине вікно».

Моніторинг дій органів місцевої державної влади та органів місцевого самоврядування за проектом «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції «Гідна Україна» коаліція громадських організацій «Прозора земля» (яка складається з 5 громадських організацій) проводила з серпня 2008 року до березня 2009 року в Ленінському й Сакському районах АР Крим, Сватівському районі Луганської області, Радехівському районі Львівської області, Валківському, Дергачівському, Куп’янському районах Харківської області, Глибоцькому, Заставнівському й Сторожинецькому районах Чернівецької області. В опитуванні коаліції взяли участь 300 жителів даних населених пунктів.

Проект спрямовано на просування регіональної та загальноукраїнської реформи зі зменшення рівня корупції в операціях із землями державної власності сільськогосподарського призначення. Зокрема, моніторинг було проведено щодо надання громадянам інформації про вільні земельні ділянки, надання в оренду й постійне користування (власність) земель державної власності сільськогосподарського призначення.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter