Більшість українців переконані в необхідності внесення змін до держбюджету-2009 найближчим часом – опитування

15:21, 20 лютого 2009
Останні події
0 0

Київ. 20 лютого. УНІАН. Більшість українців (81%) переконані в необхідності внесення змін до державного бюджету на 2009 рік найближчим часом.

Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведене українською дослідницькою компанією GfK Ukraine на замовлення Національного інституту стратегічних досліджень, що були представлені сьогодні на прес-конференції в УНІАН директором інституту Юрієм РУБАНОМ.

На запитання: “Чи потрібно найближчим часом вносити зміни до держбюджету-2009?” “так” відповіли 64% опитаних, “скоріше так” - 17%, “скоріше ні” - 3%, “ні” - 5%.

Половина респондентів (50%) вважають, що Юлія ТИМОШЕНКО на посаді прем’єр-міністра в умовах економічної кризи має передусім займатися підготовкою проектів антикризових законів. 24% опитаних вважає, що Ю.ТИМОШЕНКО має готувати зміни до державного бюджету, 10% - проводити кадрові перестановки в уряді, 6% - готуватись до президентських виборів.

Крім того, абсолютна більшість опитаних (59%) вважає, що Президент, парламент і уряд для виходу з кризи мають об’єднатись, щоб прийняти реальний бюджет країни та антикризові заходи, скоротивши видатки до рівня реальних доходів. 20% опитаних вважає, що Президент, парламент і уряд для виходу з кризи мають погодитись на дострокові вибори як парламенту, так і Президента, 6% - погодитись на дострокові президентські вибори, 5% - нічого не робити: Президент, уряд і парламент повинні займатись тим, що і раніше, 4% - погодитись на дострокові парламентські вибори і обрати новий парламент та сформувати уряд.

При цьому лише 35% респондентів вважають, що в разі зміни кількох міністрів уряд зможе подолати економічну кризу.

На запитання: “Чи здатен уряд ТИМОШЕНКО подолати економічну кризу, якщо кілька міністрів будуть замінені на інших?”, 19% відповіли “так”, 16% - “скоріше так”, 17% - “скоріше ні”, 42% -“ні”.

Опитування проводилося 16-18 лютого. Всього методом телефонного інтерв’ю опитано 600 респондентів. Максимальна можлива похибка становить 4%.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter