Богословська заявляє про блокування роботи ТСК із газових питань представниками БЮТ і НУ-НС

17:16, 11 лютого 2009
Останні події
0 0

Київ. 11 лютого. УНІАН. Голова Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України і забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках Інна БОГОСЛОВСЬКА заявляє про спроби блокування її роботи представниками фракцій Блоку Юлії Тимошенко і “Наша Україна – Народна самооборона”.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона повідомила сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

І.БОГОСЛОВСЬКА висловила здивування з приводу того, що вчора, 11 лютого, на засіданні Ради національної безпеки і оборони Президент Віктор ЮЩЕНКО закликав ТСК зайнятися “газовими” питаннями. За її словами, “роботу ТСК намагаються заблокувати представники БЮТ і НУ-НС в комісії”. Разом з тим І.БОГОСЛОВСЬКА додала, що все, що зможе зробити ТСК, невдовзі буде оприлюднено.

І.БОГОСЛОВСЬКА нагадала, що остаточний звіт ТСК відбудеться 13 березня. “Якщо буду жива і здорова, то ви обов’язково його почуєте”, - додала вона.

Як повідомляв УНІАН, 6 лютого Верховна Рада України не затвердила проект постанови “Про попередній звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування стану функціонування газотранспортної системи України і забезпечення газом споживачів у 2008-2009 роках”, внесений головою ТСК, депутатом від ПР І.БОГОСЛОВСЬКОЮ. “За” його прийняття проголосували тільки 192 народних депутати з 437, зареєстрованих у сесійному залі.

ВР своїм рішенням відмовилася прийняти до уваги попередній звіт ТСК і направити його Президенту України, Кабінету міністрів України, Раді національної безпеки та оборони України, Генеральній прокуратурі України, Службі безпеки України.

Проектом постанови також пропонувалося визнати, що зрив переговорів про укладання контрактів про постачання газу в Україну і його транзит територією України привів до тяжких наслідків для країни і громадян.

Також проектом передбачалося визнати, що проголошені керівництвом Російської Федерації звинувачення на адресу України в крадіжках природного газу не підтвердилися, а тимчасове вилучення газу з транспортної системи не мало на меті крадіжку газу, а було тимчасовим вилученням у зв`язку з технічними проблемами переведення ГТС України в зворотний режим.

Крім того, ТСК пропонувала депутатам визнати, що українська сторона діяла непрофесійно, провокувала конфлікт і здійснила скоординований шантаж російської сторони, що привело до зриву постачань газу, а Генпрокуратура України, СБУ мали порушити кримінальні справи за фактами зловживань службовим становищем.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter