Київ. 3 лютого. УНІАН. Більшість учасників тренінгів американського бізнесмена Роберта ФЛЕТЧЕРА вважають неправомірним його затримання за звинуваченням у шахрайстві й вимагають звільнити з-під варти.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН заявили представники Міжнародного комітету захисту Р.ФЛЕТЧЕРА Володимир ГУСАК, Сергій КОСТОРНОЙ, Світлана КОРЖ, Роман ІЛЕЧКО і Вячеслав РУДНИК, обнародувавши відповідне звернення, передане керівництву МВС України і Посольству США.

"Ми, переважна більшість компанії GST ("Глобальна система тренінгів"), вважаємо беззаконням його (Р.ФЛЕТЧЕРА - УНІАН) арешт і перебування в СІЗО", - говориться в заяві.

Крім того, в документі зазначається, що, "за нашими достовірними даними", активи учасників тренінгів розпродаються з використанням тіньових схем. При цьому представники комітету не уточнили, хто саме причетний до таких операцій, зазначивши лише, що "є владні структури, які зацікавлені в цьому".

На переконання представників комітету, ситуація, що склалася навколо компанії, нагадує рейдерське захоплення: "Якщо Р.ФЛЕТЧЕРА не буде звільнено, то всі активи "підуть", як діти до школи".

Учасники прес-конференції також зазначили, що компанія, до якої вони входять, не є "фінансовою пірамідою" - вони сплатили курс навчання, але на даному етапі "не мають можливості одержати взяті Р.ФЛЕТЧЕРОМ перед нами на себе зобов`язання", які він би неодмінно виконав, маючи можливість продовжувати свою діяльність.

Разом з тим, вони наголошують, що "відсутність Р.ФЛЕТЧЕРА несприятливо позначається на проектах", реалізація певної частини з яких нібито перебуває на початковій стадії, решти - у стадії завершення.

Водночас представники комітету, коментуючи подачу заяв до правоохоронних органів 85 учасників тренінгів, сказали, що ті, на їхню думку, "піддалися паніці", але, разом з тим, вчинивши так, "оголили конфліктні місця, і нам легше їх усувати". При цьому вони зазначили, що "конфліктні місця" мають відношення лише до цієї частини слухачів Р.ФЛЕТЧЕРА, а не до них і компанії в цілому.

Учасники прес-конференції додали, що "ця група людей телефонує людям (іншим учасникам тренінгів - УНІАН), щоб вони теж писали заяви" на Р.ФЛЕТЧЕРА.

Також слухачі лекцій Р.ФЛЕТЧЕРА заявили, що у разі потреби "легко зберуть" підписи слухачів, які задоволені навчанням, оскільки на даному етапі "за" вже висловилися 505 слухачів із майже трьох тисяч, проте сподіваються "на чесність і справедливість розслідування в цьому питанні".

Як повідомляв УНІАН, Р.ФЛЕТЧЕР був затриманий за підозрою у заволодінні коштами українських громадян.

Начальник Головного управління МВС України в м. Києві Віталій ЯРЕМА повідомив, що, за інформацією міліції, “сума коштів, зібрана з громадян Р.ФЛЕТЧЕРОМ, перевищує 10 млн. дол.».

Стосовно Р.ФЛЕТЧЕРА (1963 р.н.) порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ст.190 ч.4 Кримінального кодексу України.

В ході розслідування кримінальної справи встановлено, що восени2006 року Р.ФЛЕТЧЕР створив товариство з обмеженою відповідальністю «Глобальна система тренінгів», в якому він виступив співзасновником. Діяльність товариства зводилася до проведення тренінгів, які зазвичай проводилися в нічний час, під час яких Р.ФЛЕТЧЕР, який видавав себе за успішного мільйонера, розповідав про різні інвестиційні проекти, за рахунок яких можливо збагатитися, і роз`яснював, що чим більше коштів буде інвестовано, тим більший прибуток буде одержано. Під час проведення тренінгів зі слухачами укладалися договори позики і спільної діяльності під обіцянку виплати від 20 до 300% річних і одержувались кошти готівкою під розписки, а в деяких випадках - за прибутковими касовими ордерами.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram