Волинець вважає, що новий Трудовий кодекс суттєво погіршить становище трудящих

13:59, 23 грудня 2008
Останні події
1 0

Київ. 23 грудня. УНІАН. Народний депутат України, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло ВОЛИНЕЦЬ переконаний у тому, що в разі ухвалення нового Трудового кодексу, запропонованого Партією регіонів, суттєво погіршиться становище трудящих.

Про це він заявив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

"Ці маніпуляції, які відбуваються (навколо Трудового кодексу - УНІАН) суттєво погіршать стан трудящих", - сказав М.ВОЛИНЕЦЬ.

У свою чергу голова центру соціальних досліджень Конфедерації вільних профспілок України Олексій КЛЯШТОРНИЙ також піддав критиці проект нового кодексу, одним із співавторів якого є голова Федерації профспілок України Василь ХАРА. "Його (кодексу) вартість буде дорогою, тому що в ньому не передбачена відповідальність роботодавців за невиконання обов’язків, а передбачена лише відповідальність найманого робітника", - сказав він, додавши при цьому, що таким чином роботодавці "зможуть закрити доступ профспілок до підприємств".

Разом з тим О.КЛЯШТОРНИЙ не виключає, що автори проекту нового кодексу виконують "якусь програму, щоб якщо не знищити профспілки, то суттєво підірвати їх авторитет".

Водночас, відповідаючи на запитання журналістів, М.ВОЛИНЕЦЬ погодився з тим, що сьогодні профспілки повним чином не можуть захищати інтереси трудящих в тому числі і через їхню політизацію. "Якщо профспілки політизуються, то це буде провал", - сказав він. У той же час, коментуючи акції протесту ПФУ, М.ВОЛИНЕЦЬ висловив переконання у тому, що для захисту інтересів людей "іти просто під стіни Кабінету міністрів - це нічого не вирішить, профспілкам треба діяти послідовно". Утім він не виключає, що очолювана ним профспілка може приєднатися до акцій протесту, якщо вони не будуть заполітизовані.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter