Київ. 3 грудня. УНІАН. Національна комісія з регулювання електроенергетики (НКРЕ) розглядає можливість затвердження єдиних тарифів на газ для підприємств теплової комунальної енергетики (ТКЕ) і населення.

Про це повідомив голова НКРЕ Валерій КАЛЬЧЕНКО сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

«Розглядаємо питання, воно на стадії обговорення… щодо «мікс-газу» для підприємств ТКЕ і газу власного видобування для побутових споживачів, щоб ціна була єдиною», – сказав він.

В. КАЛЬЧЕНКО додав, що «тоді не буде жодних питань з боку МВФ, що ми робимо комусь якісь преференції».

Як повідомляв УНІАН, 25 жовтня НКРЕ на своєму засіданні ухвалила рішення про підвищення на 35% тарифів на газ для населення з 1 грудня.

НКРЕ ухвалила, зокрема, що споживачі першої категорії, які використовують не більш як 2,5 тис. кубометрів газу на рік, платитимуть у середньому 495 грн. за 1 тис. кубометрів (за наявності газових лічильників – 46,36 коп. за 1 кубометр, з урахуванням ПДВ, за відсутності газових лічильників – 53,16 коп.).

Друга категорія споживачів за умови споживання природного газу не більш як 6 тис. кубометрів на рік у середньому платитиме 737 грн. за 1 тис. кубів (за наявності газових лічильників 1 кубометра газу коштуватиме 73,2 коп., за відсутності лічильника – 80,52 коп.);

Третя категорія за умови, що об`єм споживання природного газу не перевищуватиме 12 тис. кубометрів на рік, у середньому платитиме 1 тис. 502 грн. за 1 тис. кубометрів (за наявності лічильників вартість одного кубометра газу становитиме 1 грн. 49,88 коп., за відсутності газового лічильника – 1 грн. 64,82 коп.).

Четверта категорія споживачів, чиї об`єми споживання природного газу перевищуватимуть 12 тис. кубометрів на рік, у середньому платитиме за 1 тис. кубометрів 1794 грн. (за наявності газового лічильника 1 кубометр спожитого газу коштуватиме 1 грн. 79,04 коп., за відсутності лічильника – 1 грн. 96,86 коп.).

10 листопада Міністерство юстиції зареєструвало цю постанову НКРЕ.

Передбачається, що споживачі безпосередньо почнуть платити за новими тарифами з 1 січня 2009 року.

Останній раз НКРЕ підвищувала роздрібні диференційовані тарифи на газ для населення в серпні, вони набрали чинності з 1 вересня 2008 року.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram