Київ. 1 грудня. УНІАН. 2009 року може бути запроваджено реєстрацію українських доменів кирилицею.

Про це повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН адміністратор домену .UA Дмитро КОХМАНЮК.

За його словами, уже цього року планується розглянути це питання на консультаційній раді, і «2009 року може бути запроваджено реєстрацію українських доменів у кириличному написанні».

«Принаймні, я докладу всіх зусиль для цього», – сказав Д.КОХМАНЮК.

Він також зазначив, що реєстрація українських доменів кирилицею дасть змогу використовувати в доменному імені замість латинських символів українські та російські літери, що важливо для тих компаній, які хотіли б точно відображати в Інтернеті свої назви.

Водночас, за словами Д.КОХМАНЮКА, терміни запровадження реєстрації українських доменів кирилицею можуть виявитися доволі тривалими і в одній доменній зоні можуть бути запроваджені приблизно за рік, а в усіх доменних зонах – пізніше.

Довідка УНІАН. 1 грудня вважається офіційним днем народження домену .UA. 1992 року Джонатан ПОСТЕЛ (IANA) делегував домен першого рівня коду країни .UA провідним українським інтернет-фахівцям, обраним інтернет-співтовариством, – Олегові ВОЛОЩУКУ та Ігорю СВИРИДОВУ, і вже 1993 року було делеговано 27 географічних публічних доменів. Спочатку адміністрування доменів здійснювалася на громадських засадах, а 1994 року О.ВОЛОЩУК за власним бажанням склав із себе обов`язки адміністратора домену .UA. Новим адміністратором домену .UA став Д.КОХМАНЮК. 21 лютого 2001 р. неформальна спільнота UA NCG (Ukrainian Network Coordination Group / Українська група мережевої координації) ухвалила рішення про створення ТОВ "Хостмастер" – юридичної особи, основною метою якої є практичне втілення принципів діяльності адміністратора .UA ccTLD. Діючі адміністратори .UA ccTLD Д.КОХМАНЮК і І.СВИРИДОВ разом з іншими адміністраторами публічних доменів .UA увійшли до складу його засновників. 25 березня 2001 р. було укладено угоду N1/2001 про передачу Д.КОХМАНЮКОМ і І.СВИРИДОВИМ повноважень з адміністрування домену .UA підприємству ТОВ "Хостмастер".

За цей час кількість доменів в українській зоні домену .UA сягла більш як 382 тисяч, з них 134 768 – у домені com.ua, 71 778 – org.ua, 20 307 – net.ua. Найпопулярніші географічні домени налічують 38 117 доменних імен kiev.ua, 16 031 – dp.ua (dnepropetrovsk.ua), 6005 – crimea.ua. Крім того, за 2001-2008 рр. зареєстровано 6672 приватних доменів другого рівня (станом на 30 листопада 2008 р.).

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram