Поставка зброї до Кенії була застрахована українською компанією на суму 6 млн. дол. – голова «Укрспецекспорту»

18:04, 03 жовтня 2008
Останні події
0 0

Київ, 3 жовтня. УНІАН. Генеральний директор державної компанії «Укрспецекспорт» Сергій БОНДАРЧУК заявляє, що поставка до Кенії зброї, що знаходилася на захопленому піратами судні «Faina», була застрахована українською компанією на суму 6 млн. дол.

Про це С.БОНДАРЧУК повідомив сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

«Вантаж був застрахований українською компанією, яка потім перестрахувала цю поставку в міжнародних страхових інституціях. Сума страхового полісу – близько 6 мільйонів доларів», - сказав С.БОНДАРЧУК.

За його словами, «у разі бойових дій або будь-якої операції настануть форс-мажорні обставини, в результаті яких страхову винагороду не буде одержано».

С.БОНДАРЧУК підкреслив, що Міністерство оборони Кенії, яке є замовником вантажу, вже сплатило вартість поставки.

«Вантаж належить Міністерству оборони Кенії. Як тільки вантаж з`явився на борту судна, з цієї миті Україна як держава не несе ніякої відповідальності», - додав він.

Голова «Укрспецекспорту» також спростував інформацію про те, що кінцевим одержувачем вантажу судна «Faina» є Судан.

«Для того, щоб здійснити поставку, ми одержуємо сертифікат кінцевого користувача, в якому зазначено, що цей вантаж йде в напрямку Міністерства оборони певної країни, в даному випадку, Кенії. Один із пунктів цього сертифікату забороняє реекспорт. Всю відповідальність за можливу подальшу поставку вантажу несе та країна, яка одержала цей вантаж», - зазначив С.БОНДАРЧУК.

Як повідомляв УНІАН, 25 вересня поблизу узбережжя Сомалі пірати захопили судно “Faina”, у складі екіпажу якого, зокрема, – 17 громадян України. На борту судна знаходяться 33 проданих Україною Кенії танки та інше озброєння.

Судно оточено бойовими кораблями ВМС США, з піратами ведуться переговори. Вони вимагають 20 млн. викупу за судно і вантаж.

Прес-секретар уряду Кенії Альфред МУТУА підтвердив, що партія з 33 танків призначалася для його країни. Тим самим він спростував повідомлення, що поширювалися раніше, про те, що кінцевим пунктом призначення озброєнь був Південний Судан.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter