Київ. 5 вересня. УНІАН. У Чернігові 12-13 вересня відбудеться Форум чернігівців, присвячений 1100-річчю першої літописної згадки про місто.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив представник громадської організації «За Чернігів!» Павло КАРАЙЧЕНЦЕВ.

«За останні кілька десятиліть Чернігівщина дала країні і світу цілу плеяду видатних діячів науки, мистецтва, політики і спорту. Це такі імена, як Леонід КУЧМА та Іван ПЛЮЩ, Леонід КАДЕНЮК, Валентин ГАФТ, Еліна БИСТРИЦЬКА і багато-багато інших. Безперечні заслуги знаменитих чернігівців було визнано і відзначено скрізь, окрім рідного міста. Прийшов час зібратися в рідних стінах і вшанувати своїх героїв», - заявив П.КАРАЙЧЕНЦЕВ.

За його словами, впродовж двох місяців серед жителів Чернігівщини проводилося опитування для визначення «десятки» «Великих чернігівців», яким після підбиття остаточних підсумків голосування планується вручити статуетки Сімаргла (Сімаргл - єдина зооморфна істота пантеону давньоруських богів (священний крилатий пес, можливо, іранського походження). Сімаргл в язичестві вважався божеством нижчого порядку, яке охороняло насіння і посіви – УНІАН).

П.КАРАЙЧЕНЦЕВ повідомив, що в даний час в рейтингу лідирують екс-президент України Леонід КУЧМА, народний артист Росії Валентин ГАФТ, президент Федерації баскетболу України Олександр ВОЛКОВ, льотчик-космонавт Володимир ТІТОВ, народна артистка СРСР Еліна БИСТРИЦЬКА, Футболіст Олег КУЗНЕЦОВ, український письменник Юрій МУШКЕТИК, срібний призер Олімпіади в Пекіні, важкоатлетка Ольга КОРОБКО, народний артист Росії Олексій ПЕТРЕНКО, автор оформлення одногривнєвої купюри Василь ЛОПАТА.

П.КАРАЙЧЕНЦЕВ також повідомив, що В.ГАФТ і Е.БИСТРИЦЬКА планують взяти участь у Форумі чернігівців.

Довідка УНІАН. Перша літописна згадка про Чернігів відноситься до 907 року. У IX столітті місто було центром східнослов’янських племен жителів півночі, наприкінці IX століття увійшов до складу Київської Русі, а в XI-ХIІI століттях Чернігів - головне місто Чернігівського князівства.

Стародавній Чернігів був одним з найбільших культурних центрів Київської Русі. До наших днів збереглися пам`ятники стародавньої архітектури міста: Спасо-Преображенський і Борисоглебський собори, Успенський собор Євецького монастиря.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram