14 серпня 208 року в УНІАН відбулась  прес-конференція за участю : Наталлі Бимбірайте, головного редактора тижневика “Вгору” м. Херсон; Михайла Підгайного, члена оргкомітету по створенню Національних природних парків “Нижньодніпровський” та “Олешківськім піски” в Херсонській області та інших представників місцевого самоврядування та  громадськості Херсонщини.

На прес-конференції екологи, представники громадськості та місцевого самоврядування заявили про незаконне виділення і продаж заповідних земель у Херсонській області

Старший науковий співробітник Херсонського краєзнавчого музею Михайло Підгайний  розповів, що відповідно до указів Президента на частини заповідних земель Голопристанського району Херсонської області, які прилягають до Дніпра, планується створення національних парків.

Проте, за його словами, виявилось, що рішенням Голопристанської районної ради незаконно, без узгодження з відповідними сільрадами, на території яких розташовані ці землі, частина з них була передана до приватних рук для ведення сільського господарства. При цьому, попри таке формулювання при передачі земель, у найкоротші терміни вони були продані іншим власникам і їх використання було повністю перепрофільоване.

Загалом, за відомостями М.Підгайного, незаконно було передано і перепродано 286 гектарів землі на території трьох сільрад Голопристанського району.

За його словами, 1 га землі в цьому районі коштує 200 тис. доларів, а, відповідно, в результаті продажу всіх виділених ділянок їх власники одержали прибуток у розмірі 50 млн. доларів.

М.Підгайний також відзначив, що вказані землі, згідно з міжнародними конвенціями, є природоохоронними територіями, і Українська держава несе відповідальність за їх збереження.

Вчений наголосив, що в цих місцях гніздяться декілька дуже рідкісних видів птахів, а також ростуть рідкісні види рослин, які держава відповідно до взятих зобов`язань повинна охороняти. Водночас будівництво, розпочате на цих територіях, завдає непоправної шкоди флорі і фауні району.

Представники громадськості ,  екологи та представники місцевого самоврядування  Херсонщини мають намір звернутися до міжнародних природоохоронних організацій з проханням вплинути на українську владу і зупинити незаконну передачу заповідних земель.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram