Київ. 30 липня. УНІАН. Політологи прогнозують, що Верховна Рада ухвалить закон про внесення змін до бюджету для виділення коштів на подолання наслідків стихійного лиха в Західній Україні.

Як зазначив на прес-конференції в УНІАН директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Кость БОНДАРЕНКО, депутати мають об’єднатися в питанні виділення коштів на подолання наслідків повені. “Думаю, що це не те питання, яке на сьогодні мало б ділити фракції. Перед бідою всі політичні питання відступають на задній план і постає питання подолання наслідків трагедії. Хочеться вірити, що завтра депутати проявлять не тільки державний розум і свої державницькі позиції, а й відповідальність і людяність”, - сказав він.

К.БОНДАРЕНКО висловив сподівання, що завтра парламент розгляне законопроект щодо внесення змін до бюджету, запропонований Кабінетом міністрів.

Він нагадав, що існує чинний закон про зону надзвичайної екологічної ситуації, в ст. 10-ій якого йдеться про те, що у випадку, коли не вистачає бюджетних коштів і коштів резервного фонду, уряд звертається до Верховної Ради і відповідно вносить зміни до бюджету. “У президента, згідно із законодавством, немає підстав для того, щоб вносити паралельний законопроект”, - сказав він.

Політолог також не виключає, що може бути ситуація, коли на голосування будуть поставлені обидва законопроекти і не проголосують жодний.

Директор Центру політичного маркетингу Василь СТОЯКІН вважає вірогідним, що депутати проголосують за виділення коштів на подолання наслідків стихійного лиха, але навряд чи буде проголосований законопроект про внесення змін в бюджет, який пропонує прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО. Він вважає що Президент, подаючи всій законопроект в порушення Конституції та бюджетного кодексу, дає чіткий сигнал депутатам НУ-НС. “Хлопці, якщо ви не проголосуєте за мій проект, а проголосуєте за проект коаліційного уряду, ви станете моїми ворогами. У вас є два вибори: не голосувати за бюджет ТИМОШЕНКО або вас завтра звинуватять в тому, що ви теж брали участь в отруєнні Президента”, - сказав політолог. На переконання В.СТОЯКІНА, необхідно розраховувати на “дипломатичні здібності” Ю.ТИМОШЕНКО - чи зможе вона вмовити інші парламентські сили проголосувати хоча б за те, що дійсно треба ухвалити зараз без розрахунку на прийняття бюджету в цілому.

Професор Університету “Києво-Могилянська Академія”, політолог Олексій ГАРАНЬ не виключає, що будуть ухвалені зміни стосовно виділення коштів на подолання наслідків стихійного лиха і не будуть ухвалені загальні зміни до бюджету. “Сила, яка голосуватиме проти додаткових коштів, і фактично вони будуть завалені, це буде колосальні електоральні і іміджеві втрати і тут інстинкт самозбереження має їм диктувати відповідну лінію поведінки і пошук компромісу”, - сказав він. О.ГАРАНЬ вважає, що існування трьох законопроектів внесення змін до бюджету ускладнює ситуацію і це не сприяє ухваленню змін до бюджету. “Викликає подив, що є урядовий і президентський проект. В цьому не було б нічого дивного, якби президентська сила не була в коаліції і не була в уряді. З політичної точки зору ми бачимо продовження протистояння”, - сказав експерт. На його переконання, хоч би як ситуація склалася, з іміджевої точки зору виграє уряд і Юлія ТИМОШЕНКО. “Або ці зміни будуть затверджуватися і вона виступає ініціатором цих змін, або вони не будуть затверджуватись, і вона зможе перекласти ситуацію на інших”, - додав він.

Політологи також погодились з тим, що, якби НАТО надало допомогу Україні у подоланні наслідків стихійного лиха, то це позитивно вплинуло б на імідж Альянсу. Вони також висловили здивування поведінкою Президента, який поїхав відпочивати до Криму в такий важкий для мешканців постраждалих регіонів час. “Юлія ТИМОШЕНКО виграла іміджево у Президента, оскільки населенню Західної України була незрозумілою позиція глави держави, який поїхав зараз відпочивати замість того, щоб бути на передньому фланзі боротьби і керувати ліквідацією найстрашнішою за історію останніх років повені”, - сказав К.БОНДАРЕНКО.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram