Київ. 15 липня. УНІАН. Народний депутат від Партії регіонів Юрій БОЙКО заявляє, що уряд не накопичує достатніх запасів газу.

Про це Ю.БОЙКО сказав сьогодні на прес-конференції «Корупційні схеми уряду Тимошенко: ТЕК» в УНІАН.

За його словами, загальний дефіцит газу в балансі НАК «Нафтогаз України» становить 3,5 млрд. кубометрів.

«Це вже зараз не дає впевненості у тому, що до початку опалювального сезону 2008-2009 рр. країна буде готова забезпечити внутрішні потреби в блакитному паливі, а також забезпечити безперебійний транзит природного газу до країн Європи», - заявив Ю.БОЙКО.

Так, за його інформацією, станом на 7 липня фізичний обсяг газу в підземних сховищах становить 20,6 млрд. кубометрів газу, тоді як, згідно з документами, в сховищах накопичено 23,5 млрд. кубометрів газу. З них близько 11 млрд. кубометрів належить компанії «РосУкрЕнерго», 7,5 млрд. – «УкрГаз-Енерго», 5 млрд. кубометрів – «Укрнафті».

При цьому Ю.БОЙКО відзначив, що європейські споживачі газу ВАТ «Газпром» зараз максимально задіюють транзитні потужності України для отримання максимального обсягу газу і створення його запасів на своїй території.

«Українська ГТС працює сьогодні на максимумі - 350 млн. кубометрів на добу, тоді як традиційні для такого періоду обсяги – 250-270 млн. кубометрів. Це означає, що Європа готується, і цілий ряд європейських країн проводять зараз технічні роботи із збільшення потужності своїх підземних сховищ», - сказав він.

На думку Ю.БОЙКА, це свідчить про очікування нової ескалації газового протистояння між Україною і Росією. «Європейські споживачі не виключають перебоїв поставок газу через територію нашої країни, а український уряд не діє», – додав він.

Як повідомляв УНІАН, НАК «Нафтогаз України» планує до початку опалювального сезону 2008-2009 рр. накопичити в ПСГ 28 млрд. кубометрів газу. Впродовж січня-червня компанія закачала до ПХГ близько 6,5 млрд. кубометрів газу.

Оператором газотранспортної системи України є ДК “Укртрансгаз”. Станом на 1 січня 2008 року, до складу газотранспортної системи ДК “Укртрансгаз” входили 12 підземних сховищ газу загальною активною місткістю більш як 30 млрд. кубометрів.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram