Київ. 9 липня. УНІАН. Незалежна профспілка гірників України закликає народних депутатів проголосувати за проект закону №2713 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України" для забезпечення подальшого розвитку шахт.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив заступник голови НПГУ Анатолій АКІМОЧКИН сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

“Звертаємося до всіх політичних сил - прийміть цей бюджет, дайте розвиватися шахтам”, - сказав він.

А.АКІМОЧКИН зазначив, що “загалом бюджет прийнятний”, але потрібно переглянути в бік збільшення статті витрат на рятувальну службу, охорону праці та фінансування гірничої науки. «Ми звертаємося до уряду, щоб він переглянув ці статті фінансування і збільшило їх», - сказав він.

Також А.АКІМОЧКИН зазначив, що НПГУ підтримує проект закону про престижність шахтарської праці, розроблений Кабінетом Міністрів України. “Наполягаємо на тому, щоб парламент прийняв цей закон... це найкращий варіант закону”, - зазначив профспілковий лідер.

Зокрема, згідно з цим законопроектом, на шахтах буде запроваджено погодинну оплату праці. “Погодинна оплата - основа безпечної роботи шахтарів”, - додав він.

Як повідомлялося, в зареєстрованому 7 липня ц.р. у Верховній Раді проекті закону №2713 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік і про внесення змін до деяких законодавчих актів України" передбачено, що для забезпечення енергетичного балансу економіки України та подальшого розвитку вугільної галузі передбачено додатково спрямувати з держбюджету 468 млн. грн. З цього обсягу коштів 368 млн. грн. буде спрямовано на реалізацію законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати під час обчислення фонду оплати праці шахтарів і на виконання зобов`язань з оплати спожитої електроенергії, тариф якої з другого півріччя поточного року підвищуватиметься на 8%. Крім того, через потребу залучити додаткові кредитні ресурси на технічне переоснащення вугледобувних підприємств 2008 року, виникає об`єктивна необхідність додатково спрямувати 100 млн. грн. на здешевлення відсотків за користування кредитними ресурсами. Такі заходи дадуть змогу частково відновити основні фонди вугледобувних підприємств Мінвуглепрому.

 

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram