“Громадський суд України” пропонує МОЗ створити антикорупційний фармацевтичний комітет для захисту прав споживачів

17:01, 25 червня 2008
Останні події
9 0

Київ. 25 червня. УНІАН. Коаліція антикорупційних організацій "Громадський суд України" пропонує Міністерству охорони здоров’я створити спільний антикорупційний фармацевтичний медичний комітет для захисту прав споживачів.

Про це сьогодні на прес-конференції в УНІАН повідомив голова ГСУ Анатолій МІСЯЦЬ.

Необхідність утворення такого органу він пояснив тим, що "з кожним роком в Україні зростає неконтрольоване вживання фальсифікованих ліків, що призводить до погіршення стану здоров’я нації".

У свою чергу, член експертної ради ГСУ Ірина БРОНІНА зауважила, що на такий стан речей впливає агресивна політика фармацевтичних кампаній щодо просування власної продукції та відсутність контролю з боку держави.

Водночас директор державного фармакологічного центру МОЗ України Віктор ЧУМАК погодився з тим, що така проблема в державі дійсно існує і виникла вона "ні сьогодні і ні вчора". "В останні роки виникла в Україні досить небезпечна ситуація з нерегульованим використанням ліків", - сказав він, додавши при цьому що сьогодні "лікувальна справа пішла в залежність від фармбізнесу... сьогодні багато ліків призначається зайвих".

За словами В.ЧУМАКА, "замість дешевих ліків пропонують дорогі", хоча в переважній більшості випадків залежності між ціною і якістю немає. В результаті "хворі щороку переплачують півтора мільярди гривень з власної кишені". "Ми - єдина країна, в якій не регламентується просування ліків", - сказав В.ЧУМАК. При цьому він зауважив що міністерством центру, який він очолює, поставлено завдання до кінця року розпочати перегляд існуючих стандартів для нормалізації ситуації та розробити систему взаємозаміщення ліків.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter