Страйковий комітет АсМАП констатує, що з 13 вимог перевізників владою виконана тільки одна

15:14, 05 червня 2008
Останні події
0 0

Київ. 5 червня. УНІАН. З 13 вимог, висунутих міжнародними автоперевізниками, владою різних рівнів, зокрема й Кабінету міністрів, поки що виконана тільки одна.

Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив президент Асоціації міжнародних автоперевізників Леонід КОСТЮЧЕНКО сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

«На сьогодні можна констатувати, що з 13 вимог Страйкового комітету АсМАП, фактично виконана тільки одна - про перенесення митного контролю з приватного терміналу «Ягодин» у міжнародний автомобільний пункт пропуску на кордоні», - зазначив він.

У той же час, Л.КОСТЮЧЕНКО нагадав, що уряд обіцяв розібратися з вимогами перевізників до 30 травня.

Л.КОСТЮЧЕНКО повідомив, що 3 червня він провів чергову зустріч з прем`єр-міністром Юлією ТИМОШЕНКО з цього питання. «Мені здалося, що вона налаштована на підтримку», - зазначив він.

Л.КОСТЮЧЕНКО розраховує, що деякі акти, які необхідно прийняти на виконання вимог перевізників, можуть бути прийняті Кабміном на засіданні найближчої середи, крім того, прем`єр дала кілька доручень.

На запитання, скільки перевізники чекатимуть виконання їхніх вимог, він зазначив: «Кожне доручення має термін, на жаль, там у деяких пунктах термін до 10 днів, у деяких більше - до 30 днів. На 10 червня призначена Митна тарифна рада, на якій обговорюватимемо питання щодо скасування податку на ввезення рухомого складу в Україну, - тягачів, напівпричепів тощо (одна з вимоги АсМАП - УНІАН). І я думаю, що це буде якимось лакмусовим папірцем для того, щоб далі приймати рішення. Вчора на засіданні страйкому ми домовилися, що це буде поштовхом або для вжиття адекватних заходів, або для подальшого очікування», - сказав він.

При цьому в асоціації як і раніше не виключають можливості проведення страйку. «У нас немає іншого виходу, як звернутися до проведення акцій, а надалі, очевидно, якщо не будуть вирішені проблеми, і до страйку», - заявив Л.КОСТЮЧЕНКО.

За його словами, рішення про страйк може бути прискорене: воно може бути прийняте через тиждень, якщо не вдасться домовитися з іще однією владою - київською - щодо заборони на в`їзд вантажівок у столицю з 1 червня.

Як повідомляв УНІАН, 7 квітня АсМАП заявила про намір провести Всеукраїнський страйк, якщо центральні органи влади не виконають ряд вимог перевізників. Зокрема, перевізники вимагають відмінити розпорядження КМДА щодо заборони в`їзду до Києва вдень вантажного транспорту, делегувати АсМАП повноваження щодо розподілу дозволів на міжнародні перевезення, забезпечити виконання умови з ЄС про спрощене оформлення віз. Також перевізники вимагають відмінити рішення Держмитслужби про впровадження вексельної форми розрахунків при оформленні автомобілів, привести до європейських норм порядок проходження в пунктах пропуску через кордон, повернутися до нульової ставки оподаткування перевезень по Україні, встановити нульову ставку на ввезення нових тягачів, вантажних автомобілів, напівпричепів тощо.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter