Київ. 26 травня. УНІАН. Голосування і підрахунок голосів на виборах Київського міського голови та депутатів Київської міської ради відбулися “прозоро та вільно”.

Про це повідомив на прес-конференції в УНІАН голова правління Комітету виборців України Ігор ПОПОВ, презентуючи попередню оцінку КВУ київських виборів.

“Спостерігачі та представники ЗМІ мали повний доступ до всіх процедур, пов’язаних із виборами”, – сказав І.ПОПОВ.

За його словами, КВУ прогнозує затягування із підрахунком голосів та підведенням підсумків виборів. Серед причин цього представник КВУ назвав низьку кваліфікацію частини членів ДВК, ускладнену процедуру підрахунку, черги в районних ТВК. За його прогнозами, офіційні результати будуть оголошені в останній момент відведеного законом максимального терміну.

Крім того, І.ПОПОВ висловив занепокоєння ситуацією зі збором даних про явку виборців. “Територіальні виборчі комісії з незрозумілих причин не змогли організувати збір даних про явку, що може призвести до маніпуляцій із величиною явки, та збільшує вірогідність незаконного впливу на результат виборів”, - сказав він.

І.ПОПОВ зазначив, що явка виборців “була нижчою, ніж всі очікували” “Можливо, це відповідь виборців на досить тупу агітацію”, – припустив голова правління КВУ.

Він також не виключив, що за підсумками розслідування можуть виникнути підстави для скасування результатів виборів: якщо буде виявлено, що сам кандидат чи його довірені особи виступили замовниками схем підкупу

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram