Українське юридичне товариство ініціює ухвалення нового закону “Про столицю України – місто Київ

18:56, 03 квітня 2008
Останні події
0 0

Київ. 3 квітня. УНІАН. Українське юридичне товариство ініціює ухвалення нового закону “Про столицю України – місто Київ”.

Про це на прес-конференції в УНІАН повідомив голова УЮТ Олег БЕРЕЗЮК.

За його словами, основна ідея законопроекту полягає в тому, щоб у Києві як столиці України роз’єднати посади Київського міського голови і голови Київської міської державної адміністрації.

“Це дасть можливість Київському міському голові зосередитись на вирішенні питань, що відносяться до компетенції місцевого самоврядування, а голова Київської міської державної адміністрації буде наглядати за дотриманням законності органами місцевого самоврядування і виконувати інші функції, віднесені до компетенції органів державної влади”, – сказав О.БЕРЕЗЮК.

Також він зазначив, що законопроектом передбачається позбавлення районів у місті статусу юридичної особи, що, на думку авторів законопроекту, дасть можливість створити цілісний міський майновий комплекс і більш ефективно керувати міським господарством.

Також члени товариства наголошують, що вибори київського міського голови мають відбуватися у два тури, що дасть можливість уникнути обрання на цю посаду особи, яка не користується підтримкою більшості киян.

“Київський мер, обраний за двотуровою системою виборів, буде більш легітимним, оскільки буде опиратись на підтримку більшості виборців і зможе ефективно управляти містом”, – вважає О.БЕРЕЗЮК.

Він повідомив, що члени товариства кілька днів тому направили розроблений ними законопроект представникам різних депутатських

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter