Українські експерти впевнені, що нова редакція Конституції має обов’язково ухвалюватися за участю ВР

15:35, 24 березня 2008
Останні події
0 0

Київ. 24 березня. УНІАН. Провідні українські політологи та економісти вважають, що нова редакція Конституції України має обов’язково ухвалюватися за участю Верховної Ради.

Про це йдеться у результатах експерт-опитування 40 незалежних провідних українських політологів та економістів, які представив сьогодні на прес-конференції в УНІАН голова правління Центру соціологічних та політологічних досліджень „СОЦІОВИМІР”, директор Міжнародного інституту демократій Сергій ТАРАН.

На думку експертів, сказав С.ТАРАН, за нову редакцію Конституції спочатку мають проголосувати 300 депутатів, а згодом нова Конституція має бути затверджена на референдумі. Зокрема, версію ухвалення Конституції у Верховній Раді з подальшим винесенням її на плебісцит підтримали 42,5% експертів. Друга за популярністю думка (27,5%) в експертному середовищі – це затвердження Основного закону Конституційною асамблеєю – органом, скликаним винятково з метою ухвалення нової Конституції України. За словами С.ТАРАНА, лише 12,5% респондентів підтримують варіант ухвалення Конституції виключно на загальноукраїнському референдумі. У цьому разі проект Конституції мала би розробити сформована Президентом Конституційна рада, без участі парламенту.

Також експерти, у переважній більшості, вважають, що Конституція має бути ухвалена після президентських виборів. За таку позицію висловились 47,5% опитаних. Однак близько третини (35%) опитаних переконані, що конституційна реформа має бути втілена до президентських виборів.

Крім того, С.ТАРАН повідомив, що 32% респондентів виступили за збереження нинішньої парламентсько-президентської моделі, з мінімальними корективами. Майже таку ж (27,5%) підтримку з боку опитаних експертів отримала і парламентська модель з виключно представницькими функціями для Президента. Найменш популярною серед експертного середовища виявилася президентська система – за неї висловились лише 17,5% опитаних.

Водночас 50% експертів переконані, що найбільше шансів бути схваленою Верховною Радою має саме парламентська модель, з винятково представницькими функціями для Президента. Між тим 20% з них впевнені, що підтримку отримає діюча, парламентсько-президентська система. Щодо ж до президентської системи, то у ймовірність її затвердження парламентом вірить всього лише один опитаний експерт, повідомив С.ТАРАН.

Опитування було проведено Центром соціологічних та політологічних досліджень СОЦІОВИМІР 17-20 березня 2008 року.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter